Вчені виявили у космонавтів незрозумілі зміни зору

Дата публікації
Перегляди
6401
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені виявили у космонавтів незрозумілі зміни зору

Невагомість, можливо, впливає на зір космонавтів / Фото: 900igr.net

Деформація очних яблук може стати фактором, що перешкоджає тривалим космічним експедиціям.

Вчені з'ясували, що після довгого перебування в космосі у космонавтів деформуються очні яблука.

Газета "Гардіан" пише про обстеження лікарями 27 космонавтів з NASA, які повернулися на Землю після перебування в космосі. В них виявили незрозумілі деформації очних яблук, зорових нервів і гіпофіза.

Тривогу  фахівців спочатку викликало те, що космонавти, які знаходилися на одному з "шатлів" і на МКС, почали повідомляти про зміну зору. Деякі з них стали бачити гірше, в інших, навпаки, зір покращився.

Дехто з вчених вважає, що ці зміни викликані підвищеним тиском спинномозкової рідини в організмі людини в умовах невагомості, проте точну причину цього явища ще належить з'ясувати.

Випадки зміни зору між тим спостерігаються серед космонавтів все частіше. Це може стати фактором, що перешкоджає тривалим космічним експедиціям.

"Якщо ми хочемо продовжувати освоєння космосу і літати за межі земної орбіти, добре було б знати, чи є це важким побічним ефектом, з яким доведеться боротися, або запобігати, або ж це нормальний процес адаптації в космосі", - зазначив експерт Волкер Даман з Європейського космічного агентства.

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
6401
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація