Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Директор НАБУ Ситник отримав припис від НАЗК

Антикорупційне бюро не надало на запити документи.

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику. Усе через те, що посадові особи НАБУ не виконали законні вимоги НАЗК.

Справа стосується суддів Окружного адміністративного суду Києва. Їхні адвокати поскаржилися на НАБУ до НАЗК. Ідеться про можливе порушення детективом НАБУ  Є.О. Панайотовим та керівником Головного підрозділу детективів А.В. Калужинським вимог, встановлених статтею 28 закону "Про запобігання корупції", щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Адвокати стверджують, що за вказівкою свого керівника детектив НАБУ розпочав досудове розслідування у кримінальних провадженнях щодо суддів Окружного адміністративного суду Києва. Заявники вважають, що під час внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, забезпечення організації та проведення досудового розслідування у кримінальних справах, ці посадові особи діяли в умовах конфлікту інтересів. Мовляв, вони керувались особистими мотивами, пов’язаними з відмовою суддів столичного Окружного адмінсуду надати інформацію за запитами НАБУ, та бажанням здійснити тиск на суддів задля досягнення більш лояльної їхньої позиції до питань співпраці з Нацбюро.

НАЗК, аби підтвердити чи спростувати заяви адвокатів суддів, неодноразово зверталося до НАБУ за поясненнями та відповідними документами щодо займаних посад, повноважень детектива та його керівника, їхньої ролі в досудовому розслідуванні кримінальних проваджень щодо суддів. У НАЗК зазначають, що всупереч приписам частини четвертої статті 12 закону уповноважені особи Управління внутрішнього контролю НАБУ Р.С. Осипчук та М.О. Юпатін не виконали законні вимоги НАЗК й не надали відповідну інформацію та документи.

У приписі Ситнику зазначена вимога, аби він усунув порушення законних вимог і працівники НАБУ надали НАЗК запитувану інформацію, а також - провели службове розслідування.

ВідеоХолодницький та Ситник відзвітували у Верховній Раді про чвари між відомствами

Керівник НАБУ не лише визнав, що прослуховував антикорупційного прокуратура Назара Холодницького, а й поділився записами з депутатами. "Жучки", які стояли в акваріумі керівника САПу кілька тижнів, зафіксували чимало компромату.

Холодницький та Ситник відзвітували у Верховній Раді про чвари між відомствами

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції