Завтра владі обіцяють нові протести

Дата публікації
Перегляди
1893
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Завтра владі обіцяють нові протести

Політологи: протести носять галузевий і соціальний характер, а не загальний / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Політологи впевнені, що в Майдан ці протести не переростуть

У центрі Києва 1 грудня опозиція, чорнобильці з афганцями і ще ряд громадських організацій обіцяють влаштувати всеукраїнський страйк, щоб висловити свої вимоги до влади.

Опозиція вимагатиме звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко, чорнобильці - повернути їм колишні пенсії, громадські організації - відправити у відставку владу за смерть шахтаря в Донецьку, зазначає "Сегодня".

Чорнобильці закликали бажаючих на акцію ще напередодні на пікеті перед Кабміном. Як відомо, тут з ранку зібралися близько трьох тисяч чорнобильців і афганців, до них підтягнулися з півтора десятка мешканців наметового містечка, встановленого перед Печерським судом Києва.

Протестувальники з депутатами спробували встановити на схилі перед Кабміном п'ять наметів, міліція стала заважати цьому, і почалася бійка. Після цього на кам'яну огорожу у Кабміну виліз нардеп Олег Ляшко і запитав у народу, хто за те, щоб тут стояти і далі.

Натовп підняв вгору руки, але в лавах виникла плутанина: "Ну і як ми тут будемо стояти? Немає ні туалетів, ні чаю. Ніхто не продумав цього", - заявив один з чорнобильців. Ближче до обіду частина мітингувальників спробувала прорватися на проїжджу частину вулиці Грушевського, але атака закінчилася так само, як і ідея з наметами.

Зазначимо також,1  грудня бізнесмени планують оголосити загальнонаціональний страйк під гаслом "Переоблік влади" – 200 тисяч підприємців не вийдуть на роботу.

Опозиція тим часом намагається розпалити з іскри полум'я - після смерті шахтаря Геннадія Конопльова в Донецьку, вона явно вирішила "переорієнтувати" народні протести - з соціальних на політичні, пише видання. Натомість, політологи вважають, що  ситуація поки не погрожує загальнонаціональними протестами.

"По-перше, мова йде тільки про те, що кілька соціальних груп борються за пільги для себе, а не для всього народу. По-друге, у цих сил немає єдиного лідера", - зазначив зокрема політолог Михайло Погребинський.

З ним згоден і колега Вадим Карасьов. "В Майдан ці протести не переростуть, тому що вони носять галузевий і соціальний характер, а не загальний і політичний. Досить владі вийти, нормально поговорити з людьми, дати їм те, що вони хочуть, - і протести підуть на спад", - зазначив політолог.

Читайте також:

Суд заборонив афганцям і чорнобильцям виходити на протест

Мер Слов'янська відмовилась від зарплати через чорнобильців

Чорнобильські протести: пролили кров, але добились грошей

Наступна публікація