Палиця озвучив два фактори проблеми з КСУ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Палиця озвучив два фактори проблеми з КСУ

Право на владу

За словами політика, сьогодні потрібно розробити за два тижні законопроєкт,  який виправить ті помилки, на які вказав КС.

Голова партії “За майбутнє” Ігор Палиця вважає, що у ситуації з КСУ є два фактори проблеми. Перший фактор – це небажання людей, які ухвалювали закони по антикорупційному законодавству, які писали ці закони, щоб ці закони діяли довго, щоб була можливість списати все те, коли Конституційний суд буде визнавати, що вони не відповідають Конституції.

"Перший раз це було зроблено в 2014 році, коли була закладена бомба заздалегідь, свідомо, щоб потім КС відмінив її у 2018 році, що цей закон не відповідає Конституції, і списав всі корупційні справи і всі впровадження, які існували протягом чотирьох років. І це обнуління відбулося", - зазначив він у прямому ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" 5 листопада. 

За словами політика, у 2019 році, коли ухвалювали вже зміни до цього законодавства, новий закон про антикорупційні органи, про декларування, цей закон був написаний в Офісі президента, презентований у Верховну Раду, і всі попереджали, що він не відповідає Конституції. Не по цій статті, по іншим статтям.

"Він спочатку навіть був написаний, що вступав в силу трьома роками раніше. Цю норму прибрали. Але залишилось багато норм і всі знали, що цей закон не відповідає Конституції", - зазначив Палиця.

За його словами, сьогодні Конституційний суд визначив, так, він не відповідає Конституції, і це тоді було відомо Офісу президента.

"І щось тоді ніхто не реагував на те, що депутати казали. І в нас не було можливості впливати на це, тому що монобільшість його ухвалила. Сьогодні він відмінений. Нічого страшного не відбулося", - сказав він, нагадавши, що в рішенні Конституційного суду від 8 червня 2016 року чітко прописано,  що закони, правові акти або окремі положення цих законів або актів, які визнані Конституційним судом неправомочними, не мають права імплементуватися в закони в такій формі і формулюванні, якими вони були визнані незаконними.

"Тобто сьогодні замість того, щоб спішити, ми повинні розробити за два тижні законопроєкт,  який виправить ті помилки, на які вказав КС, виписати його згідно з вимогами Конституції, ухвалити і щоб він працював", - резюмував він.

Ігор Палиця про закон про декларування: всі знали, що він не відповідає Конституції

Ігор Палиця про закон про декларування: всі знали, що він не відповідає Конституції

Нагадаємо, Україна була за крок до втрати безвізу, співпраці з МВФ і довіри міжнародних партнерів. Все через скандальне і сумнівне рішення Конституційного суду України 27 жовтня щодо діяльності Національного агентства з питань запобігання і протидії корупції та реєстру е-декларацій політиків, чиновників і суддів. Стаття Кримінального кодексу України 366-1 за недостовірне декларування втратила чинність, а розпочаті за нею кримінальні провадження припинені. 

Президент Володимир Зеленський готовий розпустити Верховну Раду, якщо та не підтримає його законопроєкт про фактичний розпуск Конституційного суду. 

Наступна публікація