Рада змінила правила роботи інформаційного простору України, обмеживши вплив Росії

За словами нардепа Сюмар, закон наблизив Україну до європейських норм.

Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)".

За ухвалення в другому читанні та в цілому відповідного законопроект № 2766 проголосували 229 народних депутатів.

На думку одного із розробників документу народного депутата від Народного фронту Вікторії Сюмар, ухвалені норми сприятимуть захисту телеінформаційного простору України, а також стимулюватимуть виробництво українського інформаційного продукту.

"Ми ухвалили закон, згідно з яким вважаємо європейським продуктом той, який був вироблений тими країнами, що підписали Європейську конвенцію з транскордонного мовлення, тобто які взяли на себе зобов'язання дотримуватися європейських стандартів. Росія таких зобов'язань на себе не брала, і, фактично, ми кажемо, що як країна не можемо вважати російський продукт європейським. Ми чітко це відмежовуємо: є Європа з її цінностями і зобов'язаннями і є Росія, яка є сьогодні державою-агресором відносно України", - пояснила голова профільного комітету Вікторія Сюмар.

За її словами, українське законодавство нарешті було приведено у "нормальну логічну відповідність". Ба більше, за її словами, зміни стимулюватимуть виробництво українського інформпродукту. "Це менше стосується фільмів, а більше - концертів. Це стимулюватиме українську музику, творчість, культуру, освітні програми. Все це канали будуть знімати. Цей процес вже почався і жодної біди в цьому немає. Навпаки – це робочі місця, стимулювання української інтелектуальної праці, бо з'явиться робота для композиторів, виконавців, режисерів, поетів і письменників", - підкреслила політик.

Згідно з законопроектом №2766, відтепер російський медіа-продукт входить до 30% квоти усіх тих країн, які не підписали Європейську конвенцію з транскордонного мовлення. Телеканали на власний розсуд обиратимуть інформпродукт, якої саме країни вони хочуть демонструвати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: