Українські сировари вимагають від Росії довести погану якість сирів

Дата публікації
Перегляди
2964
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українські сировари вимагають від Росії довести погану якість сирів

Московські санітари не надали жодних документів на підтверження своїх звинувачень

Між Україною та Росією спалахнула сирна війна.

Торгівельна війна почалася між Росією та Україною. Після жорстких заяв про газові зобов'язання Києва перед Москвою Росія пішла в наступ на українських сироварів. Наші виробники, на думку російських санітарних служб, дурять споживачів, бо замість твринних жирів нібито використовують рослинні. Це не перші випади росіян щодо української сільськогосподарської продукції, нагадує ТСН.

Звинувачення безпідставні. Саме так стверджують керівник української фітосанітарної служби. Бо московські санітари не надали Києву жодних документів на підтверження своїх слів.

"Апріорі не може бути продукція їхнього виробництва, значить, це просто фальсифікація. Можливо, просто на полиці якоїсь відповідної торгової мережі. Нема проведеного службового розслідування в цьому питанні, нема звернення Росспоживнагляду", - каже голова Держкомітету ветеринарної медицини України Іван Бісюк

Разом із ветеринарами обурюються й сировари. Свою продукцію постачали в Росію десятиліттями - претензій не було ніколи.

"І дуже прикро нам, що прозвучало в адрес молочників, що існує така проблема. Прикро за нас усіх. Кожен тиждень наша продукція досліджується на всі показники безпеки згідно закону РФ, федерального закону", - обурюється керівник виробничої лабораторії Маргарита Бутко.

Завідувач виробництва сирзаводу Надія Макарова показує склад. Саме ці сири йдуть на експорт до Росії. Тут готові будь-кому надати продукт на експертизу.

"У нас перевіряється, починаючи з молока, вміст рослинного жиру, - запевняє пані Надія. -  Ми його не обнаружуєм. А в нас на території навіть якби хотіли найти папірець, що ми де-то чим-то, у нас натуральне молоко. Ми за свій сир гарінтію даєм, що в нашому сирі немає ніяких рослинних добавок. У нас  стопроцентна сировина молочна".

Звинувативши українських виробників, російські санітари коментувати свої слова відмовляються. Обмежились лише заявою на своєму офіційному сайті. Виробникам докоряють, що замість тваринних жирів сир готують на рослинних, а це вводить в оману споживачів. Особливе занепокоєння російського відомства викликає продукція дев' яти українських заводів. Та виявилося, що сир на рослинних жирах для росіян виготовляє лише одне підприємство. І воно має дозвіл.

"Ми будемо звертатися з офіційним запитом, щоб нам надали розгорнуту інформацію про те, чим саме підкріплено, що це саме ці заводи, і де це було, і коли це було, і хто проводив дослідження", - запевняє Іван Бісюк.

Надвечір голова фітосанітарної служби України викликав до себе керівників сирзаводів. Радилися, як відреагувати на російські заяви й складали план, що робити далі.

Читайте також:

Росія може відмовитись від українського сиру

Росії український сир не подобається, як і грузинська "Боржомі"

Між Україною та Росією розгорається продуктова війна

Регіонали назвали санлікаря Росії безтактним провокатором

Газові суперечки між Росією та Україною переростають у торгівельну війну

Газові суперечки між  Росією та Україною переростають у торгівельну війну

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2964
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація