АЕС "Фукусіма" встановила радіаційний рекорд

Уламки третього реактора АЕС "Фукусіма-1" випромінюють дозу радіації, яка як мінімум в 4,5 млн рази перевищує допустиму для людини годинну норму.

Рівень радіації в бетонних уламках третього реактора японської АЕС "Фукусіма-1" досягає 900 мілізіверт (мЗв) на годину. Про це повідомили представники компанії-оператора аварійної АЕС Tokyo Electric Power Co. (TEPCO).

Фахівці-ядерники відзначили, що найбільш небезпечними залишаються уламки будівель енергоблоків, які були вражені вибухами в перші дні після аварії.

За їхніми словами, оцінити небезпеку радіоактивного забруднення шматків бетону можна в порівнянні з допустимою нормою для звичайної людини в 0,05-0,2 мікрозіверта (мкЗв) на годину (1 мЗв = 1 тис. мкЗв).

Таким чином, уламки третього реактора АЕС "Фукусіма-1" випромінюють дозу радіації, яка як мінімум в 4,5 млн разів перевищує допустиму для людини годинну норму.

Напередодні, 24 квітня, американські ЗМІ дійшли висновку, що саме дії співробітників TEPCO спровокували серію вибухів на електростанції. Оператор "Фукусіма-1" навмисно затягнули зі скиданням тиску в першому реакторі в перші години після землетрусу.

При цьому експерти відзначають, що TEPCO слідувала прийнятим у Японії правилами, що регулюють послідовність дій операторів АЕС у надзвичайних ситуаціях із загрозою ядерного зараження.

Відповідно до них, тиск у ректорі було доведено до рівня, що вдвічі перевищує той, на який були розраховані стримуючі клапани. Підвищений тиск пошкодив клапани, через що в приміщення енергоблоку потрапив водень, що і призвело до вибуху.

Нагадаємо, руйнівний землетрус 11 березня і цунамі зруйнували інфраструктуру північно-східних районів Японії і вивели з ладу систему охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декількох вибухів і витік радіації на цьому підприємстві.

12 квітня влада Японії оголосила про підвищення рівня небезпеки на "Фукусіма-1" до максимального, рівного чорнобильському. 21 квітня прем'єр-міністр Японії дав розпорядження офіційно заборонити перебування людей у 20-кілометровій зоні відчуження навколо аварійної АЕС.

Читайте також:

30 ліквідаторів аварії на "Фукусімі" отримали понаднормову дозу радіації

Влада Японії заборонила доступ у 20-кілометрову зону навколо "Фукусіми"

Роботи зробили невтішні висновки, побувавши всередині "Фукусіма-1"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: