Ахмадінежад збирається заборонити кока-колу

У відповідь на введеня міжнародних санкцій проти Ірану Махмуд Ахмадінежад збирається заборонити для ввезення американські та "західні" товари.

У відповідь на введені проти Ірану міжнародні санкції, президент країни Махмуд Ахмадінежад збирається заборонити продукти, які уособлюють Захід і США. У першу чергу заборона може торкнутися продукції компаній Coca-Cola, Intel і IBM.

Чергові санкції проти Ірану були схвалені Радою безпеки ООН в травні 2010 року у відповідь на небажання режиму Ахмадінежада передати свою атомну індустрію під контроль МАГАТЕ. Санкції включають заборону на поставки в Іран зброї та військового обладнання, заборона на участь Ірану в проектах з ядерної енергетики та видобутку радіоактивних матеріалів у будь-якій країні ООН, заборона на використання іранськими банками світової фінансової системи.

"Нові санкції позбавлять іранський уряд можливості вести розробку та фінансування своїх ядерних проектів", - заявив президент США Барак Обама.

У відповідь, може слідувати заборона продукції західних виробників на території Ірану. Ряд спостерігачів вважає, що заборона може здобути зворотну дію.

"Обама досить популярний серед іранців, особливо молоді. У разі заборони західних товарів люди з великою ймовірністю будуть звинувачувати уряд, а не США. Пропоновані заходи просто дурість. Навіть у найбільш віддалених сільських районах люди знають американські товари. Якщо Ахмадінеджад дійсно хоче позбутися від них, йому слід накласти заборону на торгівлю з ОАЕ, через які в країну потрапляють західні товари, але всі знають, що цього не буде ", - говорить доктор Бахман Бактіарі, директор близькосхідного центру Університету штату Юта (США) .

Читайте також:

Іран: ООН може висякатися в резолюцію і викинути її у відро

Обама відмовився від переговорів з Ахмадінеджадом

Ахмадінежад запропонував Обамі зустрітися "як чоловік з чоловіком"

США зізналися в наявності плану нападу на Іран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: