Американці спрогнозували, яким буде світ у 2050 році

За даними американських аналітиків, до 2050 року стрімке зростання населення Китаю сповільниться, а темпи зростання населення в Західній Європі будуть підвищуватися.

У 2050 році найбільш густонаселеною країною земної кулі стане Індія, десь у 2025 році обігнавши Китай. США залишаться на третьому місці - з населенням в 423 млн. осіб (у 2010 році - 308 млн).

Падіння рівня народжуваності в двох з числа економічно і політично впливових країн, Японії та Росії, спровокує те, що вони втратять свої нинішні позиції, впавши з 9-го і 10-го місця на 16-е і 17-е місця відповідно.

Такі результати оцінки чисельності населення і прогнозів для 228 країн, складених Бюро перепису населення США, повідомляє журнал Time.

Видання виділяє такі прогнози: до 2050 року стрімке зростання населення Китаю сповільниться, а темпи зростання населення в Західній Європі будуть підвищуватися, особливо в Іспанії та Італії, як за рахунок народжуваності, так і за рахунок імміграції.

Найпомітніше зросте населення двох африканських країн: населення Нігерії збільшиться з 165 до 402 млн., а Ефіопії - з 91 до 278 млн.

Ймовірно, найбільш несприятливі зміни випали на долю Росії. Холодна величезна країна переживає неухильне падіння чисельності населення з 1992 року і, як очікує Бюро перепису населення США, до 2050 року населення країни скоротиться ще більше, з 139 до 109 млн. Це - скорочення на 21%, тобто навіть більше, ніж втрати країни, понесені під час Другої світової війни, йдеться у статті.

Як і багато країн, Росія переживає скорочення рівня народжуваності, але також страждає від відносно низького рівня тривалості життя.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), середня тривалість життя російських чоловіків становить всього 62 роки, і цей факт часто пов'язують з високим рівнем алкоголізму і поганим харчуванням у країні.

Для порівняння: Японія також стикається з проблемою скорочення населення, однак, згідно ВООЗ, тривалість життя японських чоловіків становить 80 років, а жінок - 86 років, пише автор публікації Клер Саддет.

"Так що ж це означає? США поки що не зіткнулися зі скороченням населення таких масштабів, з якими зіткнулася Європа в 1990-2000 роках, хоча імміграція та різні рівні народжуваності у різних етнічних груп говорять про те, що етнічний склад країни змінюється", - йдеться у статті.

Як зазначає видання, щось подібне буде відбуватися і в інших частинах світу: бум в Африці та Індії, скорочення населення в Росії і стабілізація чисельності населення Китаю, де до 2050 року будуть проживати всі ті ж 1,3 млрд. людей, що і сьогодні.

Все це змінить склад населення, яке в 2050 році буде проживати на Землі.

Читайте також:

Учені: у 2050 році автомобілі заговорять з будинками

До 2050 року населення Землі досягне 9,5 млрд осіб

До 2050 року населення України зменшиться на 15 мільйонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: