Американці стратили Саддама Хусейна на "гуманній" шибениці

WikiLeaks розсекретив телеграму, в якій "спливли" найдрібніші деталі, що стосуються страти іракського диктатора Саддама Хусейна.

За кілька днів до страти Саддама Хусейна американці наказали замінити "негуманний" поміст для повішення іракського виробництва більш "гуманним" американським аналогом.

Про це йдеться в одній з дипломатичних телеграм, оприлюднених сайтом WikiLeaks, що спеціалізується на публікації секретних документів.

У депеші, датованій 15 січня 2007 року, містився детальний звіт про зустріч колишнього посла США в Іраку, Афганістані і ООН Залмая Халілзада з генеральним прокурором країни Мункітом Фарун.

В тексті телеграми "спливли" найдрібніші деталі, що стосуються страти іракського "диктатора".

Так, виявилося, що виготовлена в Іраку платформа для повішення Хусейна не була досить "гуманною" і під час страти на ній злочинці відчували зайвий біль.

Полегшити страждання "тирана", який був, на думку колишнього лідера США Джоржа Буша, загрозою для Америки і для всього вільного світу, зголосилися самі американці, які звели для нього новий поміст, забезпечивши його чотирма додатковими сходинками.

Між тим, на думку Халілзада, за подальшу організацію екзекуції мала відповідати іракська сторона, яка через відсутність чіткого і скоординованого плану провела увесь "захід" дуже "поспішно".

Критику американського посла також викликали дії двох чиновників, які спробували зняти те, що відбувається на мобільні телефони, і поведінку конвоїрів, які дозволили собі вголос ображати Хусейна.

Саддам Хусейн був засуджений до смертної кари через повішення за злочини проти людства.

Екс-президентові Іраку висунули обвинувачення в смерті 148 мешканців села Ад-Дуджейль, які були вбиті в 1982 році за звинуваченням у спробі замаху на життя Хусейна. Смертний вирок був приведений у виконання 30 грудня 2006 року.

Читайте також:

Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа заарештували

Оприлюднені записи допиту соратника Хусейна, де він зробив сенсаційне зізнання

З іракських підручників приберуть ім'я Саддама Хусейна

У 2003 році ЦРУ планувало повалити Хусейна за допомогою двійника-гея

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: