Австрія не збирається давати притулок Лужкову

Австрійська преса стверджує: Лужкова, який відправився "галопом по Європах", країна відмовляється прихистити.

У колишнього мера Москви Юрія Лужкова мало шансів отримати посвідку на проживання в Австрії. Видача Лужкову посвідки на проживання - це політичне питання - "Австрія боїться обпектися об людину, на якого впала немилість Кремля".

Про це пише австрійське видання Die Presse.

У австрійське консульство в Москві Лужков ще не звертався, але, за даними видання, вже в найближчі дні у Лужкова відбудеться зустріч з представниками австрійської влади. Видання нагадує, що Олені Батуриній, дружині Лужкова, належить нерухомість в Австрії - готель у курортному містечку Кітцбюель. Крім того, з Австрією колишнього столичного градоначальника пов'язує давня дружба з мером Відня Міхаелем Хойплем.

Про намір Лужкова отримати посвідку на проживання в Австрії стало відомо після відмови латвійських властей. У зв'язку з цим видання нагадало про російський вираз "Галопом по Європах".

Нагадаємо, раніше Лужков отримав відмову у дозволі на проживання від влади Латвії: міністр внутрішніх справ республіки Лінда Мурніеце своїм особистим рішенням внесла його в чорний список нев'їзних осіб, що також знижує його шанси на отримання виду на проживання в інших країнах ЄС.

Судячи з усього, влада не змогла пробачити Лужкову критичні висловлювання на адресу Латвії. Висловлюється також думка, що Рига не стала псувати відносини з офіційною Москвою.

Прем'єр-міністр Латвії Валдіс Домбровскіс закликав, однак, не політизувати рішення МВС республіки.

Сам колишній мер Москви заявляє, що він не збирається залишати Росію, а посвідка на проживання йому необхідна для свободи пересування.

"Я свою Батьківщину ніколи не залишу, якщо вона не залишить мене", - пояснив Лужков.

Нагадаємо, 28 вересня Юрій Лужкова відправили у відставку з поста мера Москви у зв'язку з "втратою довіри" президента РФ.

Читайте також:

Лужков подав документи на виїзд до Англії

МВС Латвії: Лужков не гідний посвідки на проживання

Лужков намагається отримати посвідку на проживання в Австрії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: