Болгарію та Румунію не пустили до Шенгену

Нідерланди заблокували входження Болгарії та Румунії до Шенгенської зони, закликавши дочекатися їхньої доповіді про боротьбу зі злочинністю.

Міністри внутрішніх справ країн - членів ЄС 9 червня ухвалили рішення про відстрочення входження Румунії та Болгарії до Шенгенської зони.

Рішення було ухвалене наступного дня після того, як депутати Європарламенту підтримали вступ обох країн до Шенгену, однак ці балканські країни повинні заручитися згодою всіх 25 країн Шенгенської зони.

Тим часом європейські міністри не погодилися з думкою депутатів. Зокрема, наполягають зачекати з приєднанням країн до Шенгену щонайменше до 2012 року представники Нідерландів. Низка країн – членів ЄС вирішили дочекатися публікації щорічної доповіді про підсумки боротьби влади Румунії і Болгарії із злочинністю.

Болгарія і Румунія стали членами ЄС у 2007 році, але досі не увійшли до зони, що передбачає вільне переміщення громадян.

Слід зауважити, що Шенгенські угоди поширюються не на всі країни Євросоюзу. Наприклад, Британія не входить до Шенгенської зони, але при цьому в неї входять Норвегія, Ісландія та Швейцарія, які не є членами ЄС.

Усередині Шенгенської зони допускається лише мінімальний прикордонний контроль (на більшості кордонів він просто відсутній), а перевірки на зовнішніх кордонах всіх цих країн мають бути організовані за єдиною схемою.

Шенгенські угоди дозволяють країнам-учасницям відновлювати прикордонний контроль, але тільки в особливих випадках, обумовлених необхідністю підтримки громадського порядку.

Читайте також:

Пересуватися країнами Шенгенської зони стане складніше

Країни Шенгенської зони подвоїли для українців вартість віз

Обама закликав Євросоюз і НАТО "відкрити двері" для нових членів

Греція запропонувала ЄС скасувати візи для українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: