Британці збираються підняти з дна озера нацистські скарби

Незадовго до закінчення Другої світової війни в озері Штольпзе затопили 18 ящиків із золотом і платиною, які британці спробують відшукати.

Кілька британських підприємців взялися відшукати на дні озера Штольпзе на півночі Берліна золото, затоплене наприкінці Другої світової війни за наказом рейхсмаршала нацистської Німеччини, начальника гітлерівської авіації Германа Герінга.

Незадовго до закінчення війни в озері затопили 18 ящиків із золотом і платиною. Кому саме належали коштовності, невідомо, пишуть британські ЗМІ.

Англійці знайшли у федеральному архіві німецького міста Кобленц раніше невідомі секретні акти СС і протоколи допитів, які підтверджують місце перебування ящиків з дорогоцінними металами.

Британці також знайшли очевидця Екарда Літца, який стверджує, що бачив, як були затоплені ящики.

"Я бачив від 20 до 30 схудлих чоловіків в одязі з концтабору, які повинні були завантажити важкі ящики на човни, - розповів Літц. - Човни шість разів виїжджали на середину озера, там ящики викидали у воду. Коли чоловіки повернулися назад на берег, їм наказали стати поруч. Останнє, що я бачив, був спалах автомата, коли охоронці застрелили чоловіків ".

Як відомо, скарби вже шукали в 1981 році за особистим наказом шефа міністерства держбезпеки НДР Штазі Еріха Мільке. Тоді на дні озера нічого не знайшли.

"Головна проблема полягає в тому, що Штольпзее після війни було забруднене руїнами будівель і сміттям. Це дуже ускладнює пошуки. Можливо, що ящики лежать недоторканими де-небудь в озері", - пояснив місцевий священик Еріх Келер.

Відзначимо, що підприємці для пошуків збираються задіяти навіть підводний човен.

Нещодавно в Індії знайшли скарби в підземних сховищах індуїстського храму XVI століття в південному штаті Керала. Їх вартість оцінюють у кілька мільярдів доларів.

Читайте також:

В Індії помер чоловік, який розкопав мільярдні скарби у храмі Вішну

ФСБ розкрила таємниці скарбів нацистського спецназу "Вервольф"

У Карибському морі знайшли скарб на мільйони доларів

На дні Тихого океану знайшли поклади "золота 21 сторіччя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: