Чехія опублікувала список колишніх агентів спецслужб

Імена агентів з фотографіями і зазначенням їх посад в чеських спецслужбах опубліковані на сайті проекту.

Інститут з вивчення тоталітарних режимів вирішив опублікувати список колишніх співробітників Головного розвідувального управління Служби національної безпеки Чехословаччини, розформованої після падіння комуністичного режиму в країні в 1989 році. Про це йдеться на сайті інституту.

Імена агентів з фотографіями і зазначенням їх посад в чеських спецслужбах опубліковані на сайті проекту з вивчення подій 1989 року. Публікація приурочена до 20-річчя падіння Берлінської стіни, зазначають в інституті.

Головне розвідувальне управління займалося збором інформації про діяльність політичних партій, компаній та різних організацій, сформованих чеськими емігрантами за межами країни. У тому числі агенти управління займалися і шпигунством на території інших держав.

Голова Інституту з вивчення тоталітарних режимів Павло Жачек (Pavel Zacek) відзначив, що Чехія є першою країною колишнього соцтабору в Європі, що опублікувала вичерпні дані про склад своїх спецслужб соціалістичного періоду. Його слова наводить видання Ceske Noviny Раніше інститут вже публікував архіви чехословацької військової контррозвідки, у тому числі і список її співробітників, а також ряд інших документів про діяльність органів держбезпеки.

У листопаді-грудні 1989 року в Чехословаччині відбулася так звана "оксамитова революція", в результаті якої компартія втратила правлячу роль в країні, а новим її лідером став дисидент Вацлав Гавел.

Читайте також:

У Бразилії спецслужби шукають двійника президента

ФБР щодня додає до списку потенційних терористів 1600 людей

МВС вимагає позбавити статусу біженця лідера українських ісламістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: