До Британії завезли інфекцію, яка не лікується антибіотиками

У британських лікарнях виявлена бактерія, яка синтезує стійкий до антибіотиків фермент NDM-1. По всьому світу може поширитися інфекція, яку практично неможливо лікувати.

У британських лікарнях виявлена супербактерія, яка не піддається лікуванню навіть найсильнішими антибіотиками.

Бактерія, яка синтезує високотоксичний фермент NDM-1, прибула в країну разом з пацієнтами, що проходили курс косметичної хірургії в Індії та Пакистані.

Хоча в Британії було зареєстровано поки тільки близько 50 випадків, експерти побоюються, що інфекція може поширитися по всьому світу.

"У самій Великобританії було зафіксовано кілька спалахів, проте більшість випадків пов'язана з пацієнтами, які побували на індійському субконтиненті або проходили там лікування. Саме там з'явився тип бактерій з підвищеною стійкістю до антибіотиків, і тепер існує небезпека, що цей фермент почнуть виробляти бактерії, які легко передаються від людини до людини", - пояснив один з дослідників британського Агентства із захисту здоров'я доктор Девід Лівермор.

Фермент NDM-1 може синтезуватися багатьма бактеріями, зокрема E.coli, і погано піддається навіть сильним антибіотиків з групи карбапенеми (вони зазвичай використовуються як останній засіб у боротьбі з високорезистентними бактеріальними інфекціями).

Найбільше фахівців непокоїть ймовірність того, що фермент NDM-1 почнуть виробляти штами бактерій, які й без того сильно опираються антибіотикам.

Це може призвести до швидкого поширення інфекцій, що практично буде неможливо лікувати.

Дослідникам у Великобританії вже відома щонайменше одна така інфекція, що викликається NDM-1 і не лікується жодним з відомих видів антибіотиків.

Схожі інфекції були виявлені в Канаді, США, Австралії і Нідерландах, тому NDM-1 стає глобальною проблемою.

За словами медиків, зараз головне завдання полягає у швидкому виявленні та ізоляції хворих на цю форму інфекції.

Поки що переважна більшість пацієнтів з бактеріальним зараженням NDM-1 піддається лікуванню комбінованими антибіотиками.

Лікарям рекомендовано ретельно дотримуватися звичайних заходів гігієни, зокрема проводити прибирання за допомогою дезінфікуючих засобів, стерилізацію інструментів і обладнання та елементарно мити руки.

Читайте також:

У світі закінчилася пандемія грипу H1N1

У США і Канаді поширюється смертельно небезпечний штам грибка

В Америці випробують вакцину проти СНІДу, яку виготовили з ВІЛ

У Мозамбіку через чутки про холеру натовп лінчував сімох лікарів

ВідеоДо Британії завезли інфекцію, яка не лікується антибіотикамиv

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: