До Британії завезли інфекцію, яка не лікується антибіотиками

У британських лікарнях виявлена бактерія, яка синтезує стійкий до антибіотиків фермент NDM-1. По всьому світу може поширитися інфекція, яку практично неможливо лікувати.

У британських лікарнях виявлена супербактерія, яка не піддається лікуванню навіть найсильнішими антибіотиками.

Бактерія, яка синтезує високотоксичний фермент NDM-1, прибула в країну разом з пацієнтами, що проходили курс косметичної хірургії в Індії та Пакистані.

Хоча в Британії було зареєстровано поки тільки близько 50 випадків, експерти побоюються, що інфекція може поширитися по всьому світу.

"У самій Великобританії було зафіксовано кілька спалахів, проте більшість випадків пов'язана з пацієнтами, які побували на індійському субконтиненті або проходили там лікування. Саме там з'явився тип бактерій з підвищеною стійкістю до антибіотиків, і тепер існує небезпека, що цей фермент почнуть виробляти бактерії, які легко передаються від людини до людини", - пояснив один з дослідників британського Агентства із захисту здоров'я доктор Девід Лівермор.

Фермент NDM-1 може синтезуватися багатьма бактеріями, зокрема E.coli, і погано піддається навіть сильним антибіотиків з групи карбапенеми (вони зазвичай використовуються як останній засіб у боротьбі з високорезистентними бактеріальними інфекціями).

Найбільше фахівців непокоїть ймовірність того, що фермент NDM-1 почнуть виробляти штами бактерій, які й без того сильно опираються антибіотикам.

Це може призвести до швидкого поширення інфекцій, що практично буде неможливо лікувати.

Дослідникам у Великобританії вже відома щонайменше одна така інфекція, що викликається NDM-1 і не лікується жодним з відомих видів антибіотиків.

Схожі інфекції були виявлені в Канаді, США, Австралії і Нідерландах, тому NDM-1 стає глобальною проблемою.

За словами медиків, зараз головне завдання полягає у швидкому виявленні та ізоляції хворих на цю форму інфекції.

Поки що переважна більшість пацієнтів з бактеріальним зараженням NDM-1 піддається лікуванню комбінованими антибіотиками.

Лікарям рекомендовано ретельно дотримуватися звичайних заходів гігієни, зокрема проводити прибирання за допомогою дезінфікуючих засобів, стерилізацію інструментів і обладнання та елементарно мити руки.

Читайте також:

У світі закінчилася пандемія грипу H1N1

У США і Канаді поширюється смертельно небезпечний штам грибка

В Америці випробують вакцину проти СНІДу, яку виготовили з ВІЛ

У Мозамбіку через чутки про холеру натовп лінчував сімох лікарів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: