ФБР створює робота-шпигуна для Facebook і Twitter

ФБР створює робота-шпигуна для Facebook і Twitter

ФБР оголосила тендер на створення шпигунської програми для соцмереж

У сучасному світі Facebook і Twitter стають основним джерелом інформації для розвідки, визнали в ФБР.

Федеральне бюро розслідувань США планує створити глобальну систему збору інформації з популярних соціальних мереж, зокрема Twitter і Facebook.

"Сфера соціальних мереж стає основним джерелом розвідки, тому що вона першою реагує на ключові події та оперативно вказує на можливий розвиток ситуації", - йдеться в заяві SOIC (Центру стратегічної інформації та операцій ФБР).

У зв'язку з цим ФБР оголосило тендер на розробку програмного забезпечення, призначеного для отримання інформації з "відкритих джерел".

Така програма, зазначили у відомстві, має відповідати низці вимог: забезпечувати зручний пошук за ключовими словами в чатах соціальних мереж, сортування даних, прив'язувати повідомлення до географічних об'єктів, зокрема, з використанням Google Maps 3D і Yahoo Maps.

Крім того, підвищена увага буде приділена здатності системи відстежувати інформацію, так чи інакше пов'язану з терористичною діяльністю, а також можливості автоматичного перекладу на англійську мову повідомлень з інших мов в режимі реального часу.

Правозахисники з групи Privacy International, яка базується в Лондоні, вже висловили занепокоєння з приводу подібного плану розвідслужб.

"Це не той випадок, коли чим більше у правоохоронних органів інформації, тим краще", - сказав управляючий директор організації Гус Хоссейн.

За його словами, використання подібних програм призведе до того, що багато невинних користувачів перебуватимуть під наглядом, а правоохоронні органи будуть завалені потоками персональної інформації, важливої ​​для самих користувачів, але абсолютно даремної для спецслужб.

Повʼязані теми:

Наступна публікація