Франція піднялася на загальний страйк проти пенсійної реформи

23 вересня у Франції продовжився загальнонаціональний страйк, спрямований проти планів президента Ніколя Саркозі підвищити пенсійний вік.

У четвер профспілки Франції продовжили акції протесту проти планів уряду президента Ніколя Саркозі з реформи пенсійної системи та підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років.

В акціях 7 вересня взяли участь більше мільйона французів. Організатори демонстрацій сподіваються, що цього разу до них приєднаються ще більше працівників.

Страйки загрожують країні транспортним колапсом, збоями в роботі шкіл та поштових служб. У четвер вже закрили приблизно половину залізничних маршрутів, скасовано половину рейсів в паризькому аеропорту Орлі, польоти до аеропорту Шарля де Голля скоротяться на 40%, так само як і кількість вильотів з інших національних аеропортів.

Деякі профспілки погрожують продовжити страйк на невизначений термін. Якщо такі плани отримають підтримку, це підсилить тиск на президента, який і без того опинився під шквалом критики.

Утім, Ніколя Саркозі, виступаючи на захист реформ, наполягає, що вони необхідні для зниження дефіциту національного бюджету.

Законопроект пенсійної реформи вже пройшов через нижчу палату Національних зборів. З 5 жовтня дебати щодо закону починаються в сенаті, де його підтримує урядова більшість.

Пенсійний вік у Франції нижчий, ніж у більшості країн Західної Європи. Зараз і чоловіки, і жінки мають право піти на державну пенсію по досягненню 60 років за умови, що вони виплачували пенсійні внески протягом 40,5 років, хоча в повному розмірі пенсію їм починають платити в 65 років.

Уряд стверджує, що заощадить 70 млрд євро шляхом підвищення з 2018 року пенсійного віку до 67 років, віку отримання права на пенсію до 62 років та продовження кваліфікаційного періоду на 1 рік до 41,5 років.

Профспілки і опозиція відстоюють свою позицію. На їхнє переконання, плани уряду покладуть основне навантаження на тих робітників, насамперед жінок, які працюють неповний робочий тиждень і колишніх безробітних, які не зможуть забезпечити виплату пенсійних внесків протягом 41,5 років.

Профспілки пропонують свої варіанти реформи, в яких йдеться про запровадження податків на преміальні виплати та високі доходи.

Невдовзі пенсійна реформа чекає і на Україну. Міністерство праці розпочало підготовку законопроекту, яким запропоновано підвищити страховий стаж, необхідний для отримання пенсії, одразу на десять років.

Окрім того, у разі ухвалення законопроекту, пенсійний вік для жінок буде підвищуватися на шість місяців щорічно протягом 10 років.

Також запропоновано не виплачувати достроково призначені пенсії тим, хто продовжує працювати.

Читайте також:

Українцям не дозволять висловити свою думку щодо пенсійної реформи

Пенсійна реформа в Україні досі не готова

Міністр праці Франції отримав листа із кулею і погрозами

Францію заблокував страйк проти підвищення пенсійного віку

ВідеоФранція піднялася на загальний страйк проти пенсійної реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: