Греція відгородиться від Туреччини 12-кілометровим парканом

Влада Греції вирішила звести 12-кілометрову огорожу, щоб перешкодити проникнення нелегалів з Туреччини до країн Євросоюзу.

Греція оприлюднила план будівництва 12-кілометрового бар'єру уздовж частини кордону з Туреччиною, щоб покласти край проникненню нелегальних мігрантів.

Огорожа перекриє невелику ділянку сухопутного кордону в районі містечка Орестіада на північному сході Греції, який вважається головними неформальними воротами до Греції - і, відповідно, до Євросоюзу - для мігрантів з Африки та Азії.

За словами міністра громадського порядку Христа Папуціса, тільки минулого року грецький кордон перетнули понад 100 тисяч нелегальних іммігрантів, і Афіни мають щось робити у зв'язку з цим.

Утім, правозахисники та ЄС розкритикували план будівництва бар'єру. Організація Human Rights Watch вважає, що паркан не звільняє Грецію від обов'язку приймати біженців.

Європейська комісія також не схвалила план, заявивши, що будівництво бар'єру може лише на короткий час скоротити потік мігрантів до країни.

План розкритикували і в самій Греції: комуністи назвали його "негуманним".

Міністерство закордонних справ Туреччини запросило додаткову інформацію про плани будівництва бар'єру, однак губернатор прикордонної з Грецією провінції Едірне застеріг, що фізичні загородження завжди можна обійти.

"Там річка тягнеться на 200 кілометрів, її можна перетнути на човнах взимку, а влітку перейти вбрід, оскільки вона міліє", - сказав Гокхан Сезер.

За даними прикордонної служби ЄС "Фронтекс", у жовтні 2010 року щодня в районі Орестіада кордон нелегально переходили в середньому 245 осіб. Чиновники в Брюсселі вважають, що близько 90% всіх нелегальних мігрантів в'їжджають до Євросоюзу через Грецію.

У листопаді для допомоги Греції прикордонна служба ЄС розмістила в Орестіаді 175 фахівців для контролювання кордону. У результаті, за офіційними даними, кількість порушень впала на 44%.

Читайте також:

В Афінах демонстранти побили колишнього міністра транспорту

Росія примусово депортує мігрантів з туберкульозом та СНІДом

У США хочуть скасувати громадянство за правом народження

В Італії нелегали влаштували безлади. Понад 40 людей поранено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: