IBM виповнилося 100 років: від перфокарти до суперкомп'ютера

Технологічна компанія IBM була заснована рівно сто років тому.

IBM, заснована рівно сто років тому, - одна з небагатьох технологічних компаній світу, якій вдається залишатися на плаву протягом багатьох десятиліть, як люблять говорити її представники.

Минулого тижня про це в черговий раз нагадав гендиректор IBM Самуель Пальмізано, виступаючи в Музеї комп'ютерної історії в Маунтін-в'ю на вечорі, присвяченому сторіччю компанії.

З 40 найбільших компаній, що входили до списку Fortune 500 в 1961 році, коли IBM виповнилося 50 років, до минулого року залишилося лише 6. Багато технологічних компанії (Sun, Dec, Apollo, Tandem і Burroughs) за останні десятиліття були поглинуті конкурентами, сказав Пальмізано.

У 1890 році, коли в США проходив черговий перепис населення, німецький емігрант Герман Холлеріт, який працював у Бюро перепису населення, запропонував автоматизувати облік іммігрантів.

Електричний табулятор, який обробляв дані, зашифровані на перфокартах з круглими отворами, був його власним винаходом. Завдяки табулятору підсумки були підведені всього за рік - у вісім разів швидше, ніж результати попереднього підрахунку населення, коли перепис здійснювали вручну.

На хвилі такого успіху Холлеріт заснував компанію Tabulating Machine Company, яка в 1911 році увійшла до складу Computing Tabulating Recording, згодом перейменованої в International Business Machines.

Читайте також:

IBM експериментує з мікросхемами на молекулах ДНК

Нові портативні комп'ютери "ультрабуки" надійдуть в продаж восени

IBM визначила 5 технологій, які змінять світ у найближчі 5 років

Вчені створили дитину-робота, здатного відчувати людські емоції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: