Назарбаєв вчетверте став президентом Казахстану

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв знову переміг на виборах: він уже 20 років перебуває при владі і надалі керуватиме країною до 2018 року.

Інавгурація Нурсултана Назарбаєва, який вчетверте переміг на виборах президента Казахстану, призначена на 8 квітня.

У вівторок Центрвиборчком країни оголосив офіційні підсумки позачергових президентських виборів, які пройшли 3 квітня. Назарбаєв отримав 95,5% голосів виборців за рекордної явки - майже 90%.

Спостерігачі ОБСЄ заявили, що вибори в Казахстані не відповідали нормам демократії. Утім, на думку Парламентської асамблеї Ради Європи, вони, навпаки, відображають волю народу.

Аналітики переконані, що західні політики не будуть сильно критикувати Астану і сваритися з нею. Ще напередодні виборів в мережі з'явилися документи, які свідчать про те, що США не збираються псувати відносини з керівництвом країни, щоб не втратити вкладені в неї інвестиції і не дозволити їй стати "сателітом Кремля".

У депешах американських дипломатів, опублікованих ресурсом WikiLeaks, йдеться, що Казахстан є "центральною точкою всієї Центральної Азії, країною, яка вже через декілька років вийде у світові лідери з експорту енергоресурсів ".

Тепер брати участь у виборах 70-річному Нурсултану Назарбаєву, який керує Казахстаном вже більше 20 років, не доведеться щонайменше до 2018 року.

У своєму зверненні після виборів сам Назарбаєв "від усього серця" подякував народу за надану довіру.

А ще в січні 2011 року, виступаючи із щорічним посланням до народу, Назарбаєв запевнив, що, готовий працювати на своїй посаді стільки, скільки йому дозволятимуть здоров'я і сили. "Я зрозумів сигнал народу - не залишай посаду, продовжуй далі працювати", - сказав президент.

У виборах окрім Назарбаєва брали участь троє кандидатів. Двоє з них (еколог Мелс Елеусізов і представник компартії Жамбіл Ахметбеков) ще до голосування зізналися, що претендують лише на друге місце. Третій - сенатор Гані Касімов - заявив, що бере участь у виборах заради просування своєї партії (Партії патріотів).

Представники опозиції брати участь у чинних виборах не побажали. Крім іншого опозиціонерів не влаштувало те, що вибори проводилися достроково, що залишало потенційним суперникам Назарбаєва мало часу на підготовку.

Читайте також:

Назарбаєв переміг на виборах президента Казахстану

Назарбаєв залишиться при владі "скільки дозволятиме здоров'я"

70-річний президент Казахстану зажадав створити еліксир молодості

Назарбаєв відмовився продовжувати свої повноваження до 2020 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: