Іранських бойовиків навчали на секретному полігоні в США

Дата публікації
Перегляди
1436
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Іранських бойовиків навчали на секретному полігоні в США

Іранських бойовиків навчав Пентагон / Фото: Press TV

Колишні співробітники розвідки США зізналися, що на базі в Неваді проходили навчання іранські моджахеди.

Бойовики опозиційної іранської організації Народні моджахеди Ірану (НМІ) проходили навчання на засекреченій території у штаті Невада в США.

Цю інформацію журналістам The New Yorker видав колишній високопоставлений співробітник американської розвідки на умовах анонімності.

За інформацією видання, навчання бойовиків НМІ почалося в Неваді в 2005 році і завершилося до того, як Барак Обама вступив на посаду президента США (це сталося 20 січня 2009 року). Більш точний час закінчення цієї програми з'ясувати не вдалося.

Навчання проходило в районі, доступ до якого був строго обмежений. Цей полігон закріплений за міністерством енергетики, раніше він використовувався для ядерних випробувань.

Як розповів журналу генерал у відставці, ім'я якого не називається, бойовиків навчали криптографії, тактики дії невеликих підрозділів, використанню засобів зв'язку і поводженню зі зброєю. Навчання окремих груп тривало по півроку.

Втім, джерела не допомогли з'ясувати, чи задіяні зараз члени НМІ, які пройшли таке навчання, в якихось операціях в Ірані чи де-небудь ще.

У лютому 2012 року телеканал NBC з посиланням на власні джерела повідомив, що саме НМІ відповідальні за вбивства іранських фізиків-ядерників. Згідно з цією інформацією, бойовиків, задіяних в таких операціях, навчала ізраїльська розвідка. Тоді представник НМІ спростував ці дані.

Спочатку НМІ підтримали ісламську революцію в Ірані 1979-го року, однак пізніше цей рух почав конфліктувати з новою владою. Зараз угрупування офіційно вважається терористичним як в США, так і в самому Ірані. Євросоюз виключив НМІ зі списку терористичних груп в 2009 році.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1436
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація