Іспанія голосуватиме проти угоди про Brexit – Reuters

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона вимагає окремих домовленостей щодо Гібралтару.

Іспанія буде голосувати проти нинішнього проекту угоди ЄС та Великої Британії щодо виходу останньої зі складу організації.

Про це агентству Reuters розповіло джерело у дипломатичних колах.

Іспанія вимагає чіткості у питанні британської заморської території Гібралтару. За словами джерела, іспанці хочуть, щоб це питання вирішувалось безпосередньо між Іспанією та Великою Британією. Вони також просять право вето на можливу торговельну угоду з британцями.

Гібралтар, що на півдні Піренейського півострова, перейшов до Великої Британії в 1713 році за Утрехтським мирним договором, однак Іспанія оскаржує пункти цього договору. Вона потім кілька разів намагалася повернути цю територію. Наприкінці 1960-х років Мадрид вдався до закриття кордону з Гібралтаром і відкрив його повністю тільки в 1985 році, тобто за рік до вступу Іспанії до Європейського економічного співтовариства - попередника ЄС. Британія заявила, що Гібралтар також покине разом з нею Європейський Союз, незважаючи на те, що під час референдуму у 2016 році 96% місцевих жителів проголосували за те, щоб лишитися в ЄС.

Угода про Brexit в нинішній версії є компромісом між Брюсселем та Лондоном, і має бути розглянута на позачерговому саміті ЄС наприкінці листопада. Компромісний зміст цієї угоди викликав у Великої Британії урядову кризу.

ВідеоЄгор Гордєєв завітав до Лондона і дізнався ймовірні варіанти розвитку подій щодо Brexit

Що ближче Брекзит, то більше проблем. Британію лихоманить від нещодавньої угоди про вихід країни з Євросоюзу. А що думають британці та що пише місцева преса про Брекзит - у Лондоні дізнавався наш колега Єгор Гордєєв.

Єгор Гордєєв завітав до Лондона і дізнався ймовірні варіанти розвитку подій щодо Brexit

Залиште свій коментар

Вибір редакції