Каддафі вивіз з Лівії 200 мільярдів доларів

Згідно з результатами розслідування, проведеного США, країнами ЄС і новою владою Лівії, полковник зберігав гроші на банківських рахунках в практично всіх найбільших державах світу.

Колишній лівійський лідер Муаммар Каддафі вивіз із країни в цілому 200 мільярдів доларів. Такі дані у п'ятницю, 21 жовтня, наводить газета Los Angeles Times. Ця сума, як відзначає видання, вдвічі перевершує попередню оцінку розкрадань Каддафі.

Згідно з результатами розслідування, проведеного США, країнами ЄС і новою владою Лівії, полковник зберігав гроші на банківських рахунках в практично всіх найбільших державах світу, включаючи багато країн Близького Сходу і Південно-Східної Азії. Крім того, він вкладав кошти в нерухомість, а також інвестував в деякі проекти за кордоном.

Формально відкривачами більшості рахунків виступали державні установи, такі як Центральний банк Лівії, Лівійська нафтова корпорація і "Лівійське управління інвестицій". Проте, як запевняють автори дослідження, Каддафі і члени його сім'ї мали можливість зняти з цих рахунків будь-яку суму грошей, а доходи від більшості акцій надходили не до держбюджету, а особисто Каддафі і його оточенню.

Офіційного підтвердження результатів розслідування поки немає.

Зазначимо, що вже після початку громадянської війни між прихильниками і противниками Каддафі США заморозили фінансові активи Каддафі на суму 37 мільярдів доларів. Уряди Франції, Італії, Великобританії і Німеччини, в свою чергу, заблокували активи Каддафі на 30 мільярдів доларів. Згодом США та країни ЄС пообіцяли передати кошти Каддафі бунтівному уряду Лівії - Національній перехідній раді.

Як відомо, Каддафі був убитий у четвер, 20 жовтня, на околиці Сирта, через вісім місяців після початку заворушень у Лівії, які переросли у громадянську війну. Обставини смерті Каддафі до кінця не з'ясовані.

Читайте також:

У ПНР зізналися, що повстанці катували Каддафі, а потім застрелили

Кондоліза Райс розповіла, як Каддафі залицявся до неї

Клінтон, прочитавши sms про смерть Каддафі, радісно вигукнула: "Wow"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: