Камчатку накрив попелопад: шлейф пилу сягає півкілометра

Сейсмологи реєструють щодоби близько 200 локальних землетрусів у вулканічній споруді і вулканічне тремтіння.

Вулкани Камчатки_1
РИА Новости
Попільні шлейфи розпочатого місяць тому виверження вулкана Кизимен на Камчатці простягаються на відстань до 440 кілометрів.

"Хмари попелу і шлейфи, що поширюються в останню добу на південний схід від вулкана, чітко простежуються на супутникових знімках. У районі Кизимена, крім того, спостерігається термальна аномалія з температурою близько 47 градусів Цельсія при температурі навколишнього середовища до 26 градусів нижче нуля", - сказав учений Інституту вулканології.

Сейсмологи реєструють щодоби близько 200 локальних землетрусів у вулканічній споруді і вулканічне тремтіння.
Попільні шлейфи простягаються в напрямку Тихого океану, зачіпаючи повітряний простір над найбільш густонаселеними містами Камчатки - Петропавлівському, Єлизово і Вілючинську.

Близько трьох діб тому в Петропавловську пройшов попелопад, викликаний виверженням Кизимена. Шар попелу, що представляє собою частки магматичного матеріалу діаметром до 2 міліметрів, спостерігався на поверхнях в різних районах крайового центру.

Виверження Кизимена, віддаленого на 265 кілометрів від Петропавловська-Камчатського, для населених пунктів регіону небезпеки не представляє.

Між тим, попільні викиди і шлейфи несуть загрозу авіації: частинки попелу, потрапляючи в механізми, здатні вивести їх з ладу. Попіл також небезпечний для людей і тварин. Через складний хімічний склад він здатний викликати отруєння.

Вулкан Кизимен розташований на західному схилі південної частини хребта Тумрок в 115 кілометрах від села Мількова і в 265 кілометрах від Петропавловська-Камчатського. Останнє його виверження відбувалося в 1928-1929 роках.
Кизимен - один з 29 діючих вулканів Камчатки.

"Мовчавши" кілька десятиліть, вулкан, висота якого становить 2,5 кілометра, почав проявляти активність у липні 2010 року.

Читайте також:

На Сицилії прокинувся вулкан Етна

В Індонезії почав вивергатись вулкан Бромо

Філіппінський вулкан Булусан налякав сейсмологів: тисячі людей евакуйовано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: