Католики всього світу святкують свят-вечір

Християни більшості країн світу святкують свят-вечір, зібравшись за родинним столом або в храмі.

24 грудня католики та протестанти всього світу святкують свят-вечір - Вігілію. В ніч на 25 січня у католицьких храмах пройдуть традиційні урочисті меси, а головна служба відбудеться у Ватиканському соборі Святого Петра.

В Україні зараз святкують близько 1 млн поляків. З нагоди цього у костелах відбувається Божественна святкова Літургія, "Пастерка", під час якої храм перетворюється на "духовний Віфлеєм".

У християн існує традиція у день свят-вечора не приймати їжу до настання темряви - як спогад про Віфлєємську зірку, яка сповістила волхвам і пастухам про народження Богонемовляти.

А вже ввечері, за традицією, у родинному колі, відзначають свят-вечір. У кожній країні його проводять по-різному, але одне незмінне – всі збираються за святковим столом. Урочистий обід за звичаєм розпочинає голова сім'ї, який преломляє облатки (різдвяний хліб).

Окрім іншого існує безліч різних видів випічки від фігурних пряників до різдвяного кексу, а за столом одне місце завжди залишають порожнім - для гостя, що запізнився, і на згадку про близьких, які не можуть цей день зустріти разом з сім'єю. У багатьох християнських країнах вечірнє повітря наповниться дзвонами. Опівночі віруючі відправляться на Різдвяну месу.

25 грудня римо-католики, більшість протестантів і представники деяких православних конфесій святкують Різдво. Цього дня, за біблейськими оповідями, Діва Марія народила Ісуса Христа.

Опівдні 25 грудня Папа проголошує традиційне благословення Urbi et Orbi - "Граду і миру". Потім понтифік вітає віруючих з Різдвом 64-ма мовами світу, зокрема звертається і українською.

За новим стилем Різдво 25 грудня зустрічають не тільки католики, але і представники решти практично всіх християнських конфесій, у тому числі православних. Виняток становлять послідовники Російської, Сербської, Єрусалимської і Грузинської православних церков, які відзначають це свято в ніч на 7 січня.

Наша редакція вітає тих, хто святкує сьогодні, і бажає вам Господньої Любові та Благословення.

Читайте також:

Опубліковані унікальні фото з різдвяної вечірки Гітлера

В ОАЕ встановили найдорожчу ялинку в історії - за 11 млн доларів

Американці встановили головні причини сварок на Різдво

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: