Комуністи зірвали третю спробу обрати президента Молдови

Третя за рік спроба обрати президента Молдови знову закінчилася провалом. Якщо і четверта буде безрезультатною, вдруге переобиратиметься парламент.

Вже утретє за цей рік парламент Молдови не зміг обрати президента країни. Чергова спроба завершилася безрезультатно через бойкот комуністів.

Депутати від комуністичної партії залишили зал засідань, відмовившись голосувати за главу демократичної партії, екс-спікера парламенту Маріана Лупу, який став єдиним кандидатом на посаду президента Молдови.

Комуністи заявили, що "не братимуть участь у цьому політичному фарсі".

Без комуністів правляча ліберально-демократична коаліція (ліберальна, ліберально-демократична, демократична партії і альянс "Наша Молдова") обрати голову держави не може – коаліція має 53 мандата, тоді як для обрання президента необхідно 61. Опозиційна компартія представлена в парламенті 48 депутатами.

Через 30 днів буде зроблена друга спроба обрання президента. Якщо і вона закінчиться безрезультатно, виконуючий обов'язки глави держави, спікер Міхай Гимпу повинен буде розпустити парламент і призначити дострокові парламентські вибори.

При цьому нові вибори до парламенту можуть пройти не раніше осені 2010 року, оскільки парламент може розпускатися тільки один раз на рік, а востаннє депутатів "розігнали" 16 червня цього року.

Нагадаємо, попередні дві спроби обрати президента Молдови відбулися 20 травня і 3 червня. Тоді комуністи висунули як претендента на посаду прем'єр-міністра Зінаїду Гречану, але обидва рази їм не вистачило одного голосу.

Після провалу президент Володимир Воронін розпустив парламент і призначив нові вибори, які пройшли 29 липня. За їх результатами, комуністи пішли в опозицію.

Читайте також:

Розорився найбільший винороб Молдови

Придністров’я прийме нову конституцію за російським зразком

Після вибухів у Кишиневі прем'єра Молдови пригрозили вбити

Гімпу дозволили виконувати обов'язки президента Молдови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: