Молдова отримала новий уряд на чолі зі старим прем'єром

Молдавський парламент затвердив новий склад Кабміну на чолі з Владом Філатом. Майже на 70% уряд буде складатися зі "старих" міністрів.

Парламент Молдови 14 січня затвердив склад Кабінету міністрів і обрав прем'єра країни. Ним став лідер Ліберально-демократичної партії Влад Філат.

Фракція комуністів не брала участі в голосуванні.

41-річний Філат очолював молдавський уряд останні півтора року. Крім того, новий уряд приблизно на 70% також буде складатися з міністрів колишнього уряду, який було сформовано у вересні 2009 року.

У 1994 році Влад Філат закінчив факультет права в університеті румунського міста Ясси, з 1994 по 1998 рік займався підприємництвом, в 1998-1999 роках був директором департаменту приватизації і управління державним майном країни, в 1999 році став державним міністром уряду Молдови, з 2000 по 2005 рік знову займався бізнесом, а з 2005 року - депутат парламенту Молдови.

Політичну кар'єру Філат розпочав в Демократичній партії, де був заступником її голови. Потім, через розбіжності з колишнім лідером партії Дмитром Дьяковим, вийшов з неї і сформував власну політичну силу - Ліберально-демократичну партію. Вона набрала на останніх парламентських виборах 32 мандата, посівши друге місце за підсумками виборчої кампанії.

Нагадаємо, переможцем виборів стала Комуністична партія Молдови, яка отримала 42 мандати. Утім, вона залишилася в опозиції – коаліцію сформували депутати Ліберально-демократичної, Демократичної та Ліберальної партій.

Більшість у парламенті дозволила лідерам коаліції формувати уряд та інші органи влади, однак для обрання президента їм треба буде зібрати голоси 61 зі 101 депутата. Таким чином, коаліції не вистачає двох голосів. Зауважимо, що вже два попередніх парламенти у Молдові були розпущені після того, як не змогли обрати президента.

Читайте також:

У Молдові сформували коаліцію без комуністів

Молдова відкинула можливість об'єднання з Румунією

До Києва з таємним візитом приїжджав лідер Придністров'я

Молдова зібралась вступити до ЄС вже наступного року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: