Муссоліні був агентом британської розвідки

Коли майбутній італійський диктатор ще працював журналістом, Британія платила йому величезні гроші за потрібні матеріали.

Італійський диктатор першої половини ХХ століття Беніто Муссоліні починав свою кар'єру як співробітник британської розвідки Мі-5.

Деталі угоди розвідки з Муссоліні виявив історик Кембріджського університету Пітер Мертленд.

Як свідчать архівні документи, у 1917 році глава британської агентури в Італії сер Семюель Хоар розпорядився платити 34-річному Муссоліні, який тоді був журналістом, 100 фунтів стерлінгів на тиждень за публікацію статей на підтримку продовження Італією війни на стороні Антанти під час Першої світової.

До речі, в той час 100 фунтів були еквівалентні 6 тисячам фунтів сьогодні (майже 9,5 тисяч доларів). Утім, як зауважив Пітер Мертленд, порівняно з чотирма мільйонами фунтів стерлінгів, які тоді Британія витрачала на війну щоденно, це були невеликі гроші.

Фінансування від Мі-5 Муссоліні отримував, як мінімум, з осені 1917 року протягом одного року. Адже тоді Італія (після Росії) була найменш надійним союзником Британії, і Лондон прагнув залучити на свою підтримку якомога більше італійців.

Читайте також:

Ватикан розсекретив змову Адольфа Гітлера

Внук Сталіна не зміг захисти честь і гідність діда в суді

Берлусконі об'єднався з неофашистами

Російська розвідка: перед Другою світовою Польща планувала знищити СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: