Нафтовий магнат-друг Путіна поховав ОПЕК

За його словами, ОПЕК практично припинила своє існування в якості єдиної організації.

Міжнародна міжурядова організація ОПЕК припинила своє існування, як єдина організація.

Про це глава найбільшої в Росії нафтової компанії "Роснефть" Ігор Сєчін розповів виданню Reuters.

"У 1970-ті роки, ряд найбільших виробників нафти на Близькому Сході могли б визначати глобальні умови нафтового ринку шляхом створення картелю структур, тепер про ОПЕК варто забути", - повідомив Сєчін.

Як зазначило видання, це перший коментар Сєчіна, після того, як найбільш впливові країни-виробники нафти не змогли домовитися між собою на зустрічі в Катарі, щоб заморозити видобуток.

Давній союзник президента Росії Володимира Путіна - Сєчін, спочатку був скептично та негативно налаштований проти входу "найбільшого виробника нафти - Росії" до складу ОПЕК, вважаючи, що країна повинна дотримуватися своєї стратегії і захищати свою частку ринку.

"Наразі ряд об'єктивних факторів виключають можливість для будь-яких картелів, диктувати свою волю на ринку. Що стосується ОПЕК, він практично припинив своє існування в якості єдиної організації", - додав він.

Угода про заморожування видобутку нафти виробників ОПЕК розвалилася, після того, як на зустрічі в Досі в минулому місяці, Саудівська Аравія відмовилася від угоди, вимагаючи, щоб до обговорень приєднався Іран.

Саудівська Аравія - найбільша в світі країна-експортер нафти, яка є ключовою в прийнятті рішення в ОПЕК.

Як повідомляє видання, Сєчін давно був проти ідеї співробітництва, вважаючи, що Росія "як наддержава не повинна входити до такого роду альянсу".

Нагадаємо, організація країн - експортерів нафти (ОПЕК) була заснована у 1960 році. До складу ОПЕК входили: Іран, Ірак, Кувейт, Саудівська Аравія, Венесуела, Катар, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Алжир, Нігерія, Еквадор, Ангола.

Мета ОПЕК - координація діяльності та вироблення загальної політики стосовно видобутку нафти серед країн - учасниць договору, підтримання стабільних цін на нафту, забезпечення стабільних поставок нафти та отримання віддачі від інвестицій в нафтову галузь. Росія є спостерігачем в ОПЕК з 1998 р.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: