Нобелівська премія миру цього року не дістанеться нікому

Лауреат премії Лю Сяобо не зможе приїхати за нагородою: він відбуває 11-річний термін в китайській в'язниці за заклики про дотримання прав людини.

Лю Сяобо з дружиною
AFP
Дисидент Лю Сяобо з дружиною
Нобелівська премія миру, присуджена в цьому році китайському дисиденту Лю Сяобо, не буде вручена її лауреатові. Справа в тому, що сам Сяобо знаходиться у в'язниці, а за нього отримати нагороду нема кому.

Церемонія вручення однієї з найвизначніших нагород не пройде при повному аншлагу. Більше того, вона відбудеться за відсутності винуватця торжества - Лю Сяобо відбуває 11-річний термін в китайській в'язниці за створення маніфесту "Хартія 08", в якому закликав до багатопартійності в країні і дотримання прав людини.

Дружина Сяобо отримати за нього нагороду не зможе - після присудження премії вона була поміщена під домашній арешт.

За правилами Нобелівського комітету, отримати премію майже в 1,5 мільйона доларів можуть крім лауреата тільки його найближчі родичі. Отже, комітет буде чекати виходу правозахисника з в'язниці.

Подібна ситуація не повторювалася з 1935 року, коли премія миру була присуджена Карлу фон Осецькому, на той момент в'язню концтабору. Більш того, під час окупації німецькими фашистами Норвегії, склад комітету, який прийняв рішення про нагороду, був розстріляний.

Нагадаємо, церемонію вручення Нобелівської премії миру цього року проігнорують кілька країн - Китай, Ірак, Куба, Марокко. Не приїде і російський посол. За запевненням МЗС РФ, це не пов'язано з тиском Китаю, а пояснюється заздалегідь запланованою поїздкою дипломата.

Читайте також:

Обама закликав Китай звільнити Нобелівського лауреата

Китай пригрозив Норвегії погіршенням відносин через премію миру

Ізраїль депортує володарку Нобелівської премії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: