ООН прийняла резолюцію по Сирії

Дата публікації
Перегляди
1458
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ООН прийняла резолюцію по Сирії

Резолюція щодо Сирії була прийнята одноголосно / Фото: AFP

До Сирії відправлять 30 спостерігачів-військових, однак вони будуть не озброєні.

Радбез ООН в суботу, 14 квітня, одноголосно схвалив проект резолюції по ситуації в Сирії.

Згідно документу, в країну буде відправлено до 30 спостерігачів, які простежать за дотриманням перемир'я між прихильниками президента Башара Асада і повстанцями.

Текст проекту, розробленого західними і арабськими державами, 13 квітня став відомий ЗМІ. У проекті міститься заклик до обох сторін конфлікту негайно "припинити збройне насильство у всіх його формах". Крім того, автори документа закликали сірійську владу виконати вимогу спецпосланця ООН і ЛАД Кофі Аннана про виведення військ із зайнятих населених пунктів.

Дивіться Нове відео жахів у Сирії: по жертві стрибають і б'ють палицею

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що прийнятий проект більш збалансований і об'єктивніше відображає ситуацію в Сирії, ніж попередні версії документа. Раніше Росія і Китай - традиційні союзники Асада - блокували прийняття резолюції, оскільки вона, на їхню думку, носила однобічний характер.

За словами Чуркіна, в числі міжнародних спостерігачів, які стежитимуть за перемир'ям в Сирії, буде і росіянин. Спостерігачами будуть обрані військові фахівці, але, як спеціально обумовлюється в тексті документа, всі вони будуть беззбройні.

Перемир'я між урядовими силами і повстанцями було оголошено в Сирії вранці 12 квітня. Протягом декількох годин обстановка в країні залишалася спокійною, але потім стали надходити повідомлення про відновлення зіткнень. 14 квітня сирійська армія знову почала обстрілювати місто Хомс, в якому зосереджені сили бунтівників.

Конфлікт в Сирії триває з березня 2011 року. За цей час його жертвами стали, за даними міжнародних організацій, більше десяти тисяч людей.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1458
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація