Пентагон розкрив деталі нового проекту зі створення ПРО

Американці обіцяють, що нова система протиракетної оборони буде міцнішою та надійнішою, ніж система ПРО, від якої США відмовилися.

Новий план президента США Барака Обами щодо протиракетної оборони Європи гарантує майбутнє системи захисту та зміцнить безпеку американських союзників.

Про це заявив міністр оборони Сполучених Штатів Роберт Гейтс.

Нагадаємо, минулого четверга США відмовилися від проекту розміщення в Східній Європі елементів ПРО. Згідно старого проекту, в Польщі повинні були бути розміщені десять ракети-перехоплювачів, а до Чехії доставлена стаціонарна радіолокаційна станція. Елементи американської ПРО повинні були захистити Європу від загрози з боку Ірану. Відмова від цих планів викликала розчарування у Варшаві та Празі.

Згодом генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен уточнив, що Вашингтон відмовляється від старого плану на користь нового, досконалішого. Держсекретар США Гілларі Клінтон наголосила, що план нової адміністрації дозволить швидше розгорнути систему.

Ту саму позицію висловив Гейтс, який наголосив, що США "зміцнюють, а не відміняють протиракетну оборону в Європі". Він також навів кілька деталей нової програми.

Зокрема, за словами американського міністра оборони, в районах, де спостерігається найбільша небезпека для Європи, до 2011 року будуть розміщені ракети-перехоплювачі SM-3 надводного базування. SM-3 призначені для знищення балістичних ракет.

До 2015 року передбачається розміщення модифікованих SM-3 на суходолі - в Південній і Центральній Європі. На всіх етапах будуть задіяні десятки ракет SM-3, тоді як у попередній програмі фігурувало всього десять ракет-перехоплювачів, відзначив Гейтс.

Він наголосив: "Таким чином, оборона буде набагато ефективнішою на випадок, якщо противник запустить багато ракет одночасно - а така атака найбільш ймовірна, оскільки Іран продовжує виробляти та розгортати численні озброєння малої і середньої дальності".

Паралельно плани із захисту практично всієї Європи та зміцнення протиракетної оборони США здійснюватимуться за попереднім графіком, відзначив глава Пентагону.

Гейтс також повідомив, що замість стаціонарної РЛС, яку передбачалося розмістити в Чехії, планується використовувати набагато гнучкіші детектори, розміщені на літаках, в космосі і на землі. "Ці системи дають набагато точнішу інформацію, забезпечують ширші можливості раннього попередження і стеження, легше об'єднуються в мережу", - пояснив міністр оборони США. За його словами, в цю структуру можна ефективніше включити вже працюючі радари, у тому числі російські.

Нагадаємо, наступного дня після відмови Вашингтона від планів розміщення елементів ПРО в Східній Європі новий генсек НАТО Расмуссен закликав до "абсолютно нового початку у відносинах із Росією". В той же час, американська сторона підкреслила, що відмова від старого проекту не була поступкою Москві.

Росія сприймала плани з розміщення ракет-перехоплювачів в Польщі і радара в Чехії, як загрозу власній безпеці. Москва погрожувала в разі їх реалізації розмістити ракетні комплекси "Іскандер" в Калініградській області. Відмова американської адміністрації від розміщення елементів ПРО в Східній Європі викликала позитивну реакцію Москви.

"Нам слід вивчити можливість об'єднання систем протиракетної оборони США, НАТО і Росії у відповідний для цього час", - заявив Расмуссен, втім, не пояснив, до яких практичних наслідків це може призвести.

В той же час, його слова було сприйнято як свідчення того, що Альянс серйозно сприймає Москву, як глобального стратегічного партнера.

Нагадаємо раніше Пентагон вже заявляв, що відмова від розміщення системи ПРО в Європі є передусім спробою США сфокусуватися на створенні сильнішої, "ешелонованої" системи оборони в Європі.

Представники Сполучених Штатів неодноразово підкреслювали, що вони лише тимчасово відмовляються від проекту ПРО в тому вигляді, яким він був розроблений адміністрацією екс-президента Джорджа Буша.

Читайте також:

Республіканці вважають рішення Обами по ПРО небезпечним для українців

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

Пентагон розмістить в Європі кораблі з балістичними ракетами

У Польщі відмову від ПРО назвали катастрофою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: