Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Помер відомий російський поет Євген Євтушенко

Його госпіталізували в США кілька тижнів тому.

У США після госпіталізації в критичному стані в лікарні в місті Талса в штаті Оклахома помер російський поет Євген Євтушенко. Йому було 84 роки.

Євтушенко – видатний радянський і російський поет, він став одним із символів хрущовської відлиги. Автор понад 150 книжок. У 1963 році він був номінований на Нобелівську премію з літератури. Проте тоді його відсіяли - мовляв, "обсяг творів поки обмежений". Через 44 роки, у 2007-му, Всесвітній конгрес російськомовних євреїв знову висунув Євтушенка на здобуття Нобелівської премії з літератури - за поему "Бабин Яр". Проте він знову її не отримав.

Від 1991-го Євтушенко з родиною мешкав у США, де викладав в університеті. 2014 року переніс важку операцію – йому ампутували ногу.

Від народження в Євгена було прізвище Гангнус, як і в його батька, прибалтійського німця. Згодом матір дала йому своє прізвище, після повернення з евакуації до Москви в роки Другої світової війни.

Єген Євтушенко був чотири рази офіційно одруженим. Від трьох шлюбів у нього народилися п'ятеро синів.

У ніч проти 19 лютого 2014 року, коли на Майдані в Києві відбувалося кровопролитне протистояння між силовиками і мітингувальниками, Євтушенко написав вірш, присвячений цим подіям.

Поховати Євтушенка планують у Передєлкіно Московської області. Поет просив поховати його біля могили Бориса Пастернака саме в цьому селищі, де мешкали чимало письменників.

Відео До Києва приїхав відомий поет Євген Євтушенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції