Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пряма лінія Путіна. Основні тези виступу президента РФ

Володимир Путін торкнувся усіх важливих тем на російському порядку денному.

14 квітня відбулася традиційна "Пряма лінія" з президентом РФ Володимиром Путіним. Вона тривала близько 3 годин 40 хвилин і не побила чотиригодинний рекорд, встановлений у 2013 році.

ТСН.uа зібрав основні тези виступу російського президента. Примітно, що цього разу про Україну Путін говорив небагато, відповідні запитання йому озвучили лише у другій половині виступу. Хоча з Кримом ведучі зв'язали його на самому початку.

Також цікаве спостереження - це помітили і самі російські журналісти - Путіну дедалі більше надходить прохань (вплинути на чиновників, побудувати льодовий палац, покарати нахабних роботодавців тощо), аніж запитань. Скидається на прийом у царя, який раз на рік милостиво вирішує проблеми простих смертних.

Дороги

"Пряма лінія" почалася з вічної російської проблеми - дороги. Під час відеозапитання мешканка Омська навіть продемонструвала президенту красномовні ями. Той визнав: дороги - це проблема. До речі, вже за годину омські чиновники відрапортували, що до травня відремонтують 21 дорогу.

Економіка

Тут президент визнав: зростання цін на продукти харчування є істотним. За його словами, це рукотворний процес, оскільки Росія свідомо пішла на ембарго на європейські продукти. "Але це, в свою чергу, дало хороший поштовх вітчизняному сільському господарству в рамках програм імпортозаміщення", - запевнив Путін. Він пообіцяв, що інфляція - тимчасова, а ціни скоро стабілізуються. При цьому сам Путін ні на чому не економить, крім часу.

Відео Володимир Путін запевнив, що ціни на вітчизняну продукцію впадуть

У 2016 році очікується спад, зростання виробництва Путін пообіцяв не раніше 2017 року. При цьому він заспокоїв, що резерви РФ становлять 387 млрд руб.: "Навіть якщо шило в стінку, країна замре і нічого не буде робити, чотири роки протримаємося".

До речі, питаннями стратегії економічного розвитку як експерт займатиметься Олексій Кудрін, колишній миниистр фінансів, який, до речі, під час торішньої "Прямої лінії" критикував економічну політику уряду Росії.

Аптечна мафія

Безліч росіян говорили і про брак недорогих вітчизняних ліків. Запитали у президента, чому на полицях тільки дорогі імпортні ліки?

"Я не думаю, що це так. Ми почали програму розвитку національної фармацевтики. У цьому році близько 16 млрд передбачено на цю програму. Уряд постійно приділяє цьому увагу", - запевнив Путін.

На запитання про те, чим лікується сам президент, він почав говорити про те, що займається спортом і намагається не доводити, щеплення усілякі робить. Але коли доходить до хвороби - лікується всім підряд, що дадуть – але з середнього цінового сегменту, запевнив президент.

Геополітика

Путін упевнений, що у Росії все добре у відносинах з іншими країнами: "Ми не опиняємося і не опинимося у ворожому кільці. У нас добрі відносини з переважною більшістю країн світу. У нас з сусідами хороші відносини, а Туреччину ми вважаємо своїм другом. У нас є проблеми з окремими політичними діячами, на поведінку яких ми рівно реагуємо".

Відео Володимир Путін назвав Туреччину другом

Запитання від 12-річної Варі: Якщо б зараз тонули Порошенко і Ердоган - кого б ви врятували першим?

"Ти ставиш мене в скрутне становище. Якщо хтось вирішив втопитися - врятувати його вже неможливо. Але ми, звичайно, готові простягнути руку допомоги та дружби будь-якому нашому партнерові, якщо він сам захоче", - сказав Путін.

Крим і туризм

Путін розповів кримчанам про проблеми з пошуком фірми для будівництва енергомосту і пообіцяв за два-три тижні запустити в окупований Крим четверту лінію енергомосту.

Також президент РФ Путін пообіцяв приїхати на кілька днів в Крим, в тому числі і на відпочинок". При цьому він розповів, як небезпечно зараз відпочивати в Туреччині та Єгипті. Фактично у відповідь на запитання "Коли повернуть рейси до Туреччини та Єгипту?" - президент РФ відповів, мовляв, "ми повинні сказати людям, що їздити туди небезпечно".

Екологія

Підприємці та місцеві депутати запитували про екологію та утилізацію сміття. Путін визнав, що русла річок треба чистити, але "з гідроспорудами є проблеми". При цьому він порівняв ширину дельти Волги (290 км) з Міссісіпі (28,6 тис. км).

Колишня дружина

Відповів президент РФ і на запитання про колишню дружину Людмилу: "Ви знаєте, ми з Людмилою бачимося не часто, але зустрічаємося. У нас взаємини, можливо, кращі, ніж раніше. У неї все гаразд. Я теж задоволений особистим життям. У мене теж все гаразд".

При цьому він пожартував, що запитання про його особисте життя можуть вплинути на курс рубля або ціну нафти.

Допінг

У зв'язку з допінговим скандалом Путін зазначив, що препарат мельдоній не підвищує результати, просто підтримує серцевий м'яз під час великих навантажень. "Не знаю, чому його вирішили включити до списку заборонених. Зараз ВАДА внесло корективи в своє рішення. Я не думаю, що це рішення має політичний підтекст. Хоча цей препарат застосовувався в основному спортсменами східних регіонів. Зараз, наскільки я знаю, проводяться дослідження, як швидко виводиться препарат з організму. Тому можуть бути зроблені висновки щодо окремих спортсменів", - сказав Путін.

Відео Путін прокоментував допінговий скандал з російськими спортсменами

Тарифи ЖКГ

Росіяни скаржаться на те, що послуги ЖКГ відбирають більшу частину їхніх доходів. Путін згадав про СРСР.

"Що стосується стабільності в плані за ЖКГ, в якій жили в СРСР - зовсім інше життя було, була стабільність у цьому питанні. Можу вас запевнити - ця сфера ще в радянський час була страшенно недофінансованою", - говорить Путін. Однак посилатися на досвід СРСР президент не радить, бо в результаті мило і цукор стали видавати за талонами, а Союз розпався.

Росіянам важко платити тарифи? Це ще не важко. Що розпочнеться у липні – тоді тарифи можуть піднятися ще на 4%. Путін каже, що це необхідно.

На запитання від 11-річної Анжели "Які б три бажання загадав президент Золотій рибці?" Путін відповів: "Краще не сподіватися на казкових персонажів. Все треба робити своїми власними руками. Якщо ми будемо чекати на дива, то ризикуємо опинитися біля розбитого корита".

Офшори

Путін відповів і на запитання про офшори: "Чому не реагуєте на наклеп західних ЗМІ. Може, найняти хороших адвокатів і засудити їх за інформацію про офшори?".

"Як це не дивно здасться, вони не публікують недостовірної інформації про офшори - інформація достовірна, таке враження, що її готували навіть не журналісти, а, швидше за все, юристи", - заявив Путін. Він також додав, що автори розслідувань про офшори нікого не звинувачують, а "каламутять воду і просто "влучили пальцем в небо".

Володимир Путін
Reuters

У відповідь на запитання про свого друга, віолончеліста Сергія Ролдугіна, Путін розповів, що всі гроші той направляв на придбання музичних інструментів та ще й заборгував: "Те, що купив Ролдугін, — унікальні речі. Інструменти мають власні назви, іменування".

США

На запитання, який президент США - Клінтон або Трамп - буде кращим для Росії, Путін відповів: "Нам треба шукати тих, хто краще".

Глава РФ заявив, що американські партнери виходять із "хибних понять про свою виключність". Путін запевнив, що діяти треба шанобливо по відношенню до своїх партнерів. "Імперські амбіції - недоречні", - добив президент Російської Федерації.

Вибори

На запитання "А чи варто йти на вибори, якщо все одно все буде пораховано на користь "Єдиної Росії?" Путін став на захист партії. "Єдина Росія" - елемент, що стабілізує політичну систему. Коли потрібно приймати відповідальні рішення, роль "Єдиної Росії" надзвичайно важлива. Але це зовсім не означає, що вона має якісь преференції", - запевнив він.

Про Кадирова

"Так, на Кавказі люди гарячі, так, Рамзан Кадиров разом зі своїм батьком воювали проти Росії в лісі. Але вони самі прийняли рішення про те, що Чечня повинна бути в складі Росії", - сказав президент РФ.

Надої, фермери та пальмова олія

Фермери попросили Путіна не скасовувати санкції, бо імпортозаміщення їм сподобалося. Путін фермерів заспокоїв: "Я не думаю, що найближчим часом санкції скасують".

Інший фермер попросив Путіна написати на продуктах "Обережно, пальмова олія" за аналогією з написом на пачках цигарок "Куріння вбиває". Президент зазначив, що пальмова олія не така вже й небезпечна, але запевнив, що на упаковці обов'язково має бути вказано, з чого складається продукт.

Володимир Путін, РФ, пряма лінія_7
Reuters

Російський бізнес

Бізнесмени поскаржилися на часті перевірки, мовляв, контролери зовсім з ланцюга зірвалися. Путін це заперечив, бо за його даними, кількість перевірок скоротилася на третину - після введення правила про погодження їх з прокуратурою. І правда, дивно, що підприємці не помітили.

Єдина валюта

Путін повідомив, що загальна валюта в Євразійському союзі може з'явитися, але це повинно бути поетапно і за повного узгодження всіми державами. "Не можна припуститися помилки ЄС, коли різний рівень країн, а валюта одна", - сказав Путін.

Донбас

На запитання про Донбас Путін наголосив, що всім сторонам необхідно дотримуватися Мінських угод, особливо в частині конституційних змін в Україні щодо особливого статусу окупованих територій. Російський президент також висловив здивування, чому це від Росії вимагають виконання Мінських угод.

"Виходжу з того, що активних бойових дій не буде. Нещодавно Порошенко запропонував посилити присутність ОБСЄ, в тому числі зі зброєю, в тому числі, на лінії вогню. Я вважаю, це правильна пропозиція", - заявив Путін.

Володимир Путін, РФ, пряма лінія_4
Reuters

Порошенко і Кабмін

Путін у відповідь на запитання, що він думає про новий український Кабмін, заявив: "Нічого. Як я можу про нього думати, я його навіть не знаю. Не знаю складу, які пріоритети він визначить, що має намір робити".

Крім того, Путін став розповідати жахи про Україну: інфляція "позамежна", ціна на газ піднялася в 3,5 рази, електроенергія подорожчає ще на 63%... При цьому він заявив, що йому потрібна стабільна, успішна Україна".

Путін також додав, що в Україні, як і раніше правлять олігархи, впритул пов'язані з владою - кланова система управління".

Національна гвардія

Путін пояснив, що Нацгвардія потрібна для впорядкування обігу зброї в країні. Тепер все, що стосується зброї, включаючи ліцензійно-дозвільну систему, передано в Нацгвардію. Всього лиш.

Безпечна Росія

Студентка з Томська, яка до цього вчилася в Голландії, подякувала Путіну за те, що почувається "в безпеці", і запитала, чи є в Росії можливості, щоб приваблювати студентів з Європи. "Ви в Сибіру почуваєтеся безпечніше, ніж у Парижі та Брюсселі, кажу це без іронії", - відповів їй Путін.

Відео Російські війська покинули Сирію

Зброя

Росія займає стійке друге місце з продажу озброєнь після США. $ 50 млрд - загальний портфель замовлень на сьогоднішній день. За деякими позиціями Росія навіть не може впоратися, похвалився Путін. А причиною успіху є прекрасна демонстрація зброї в Сирії, ціною тисяч життів.

Барак Обама

Путін похвалив Барака Обаму за його зізнання в тому, що операція в Лівії була помилкою. "Не всі мають мужність на це [визнати помилку]. Це може зробити тільки сильна людина", - наголосив Путін. При цьому він нагадав, що питання з Сирією залишається відкритим, однак останнім часом вдалося вибудувати роботу в позитивному ключі, йде робота з пошуку рішення сирійського конфлікту.

"Пряма лінія" у 2016 році відбулася в 14-й раз. Найперша з них пройшла 24 грудня 2001 року. Тоді протягом 2 годин 20 хвилин Путін відповів на 47 запитань. Цей формат спілкування став традиційним. Найтривалішою досі залишається "Пряма лінія" 2013 року - 4 години 47 хвилин.

Залиште свій коментар

Вибір редакції