Путін пояснив, у чому насправді полягає його план "відродження СРСР"

Володимир Путін написав статтю, в якій пояснив свою ідею створення Євразійського союзу на теренах колишнього радянського простору.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін, який нещодавно оголосив про своє рішення йти на третій президентський термін, докладно описав перспективи створення на пострадянському просторі Євразійського союзу, що раніше на Заході вже поспішили назвати "спробою відродження СРСР".

У своїй статті "Новий інтеграційний проект для Євразії - майбутнє, яке народжується сьогодні", опублікованій в газеті "Известия", Путін прямо заявляє, що така точка зору - наївна.

Прем'єр пояснив, що мова не йде про те, щоб у тому чи іншому вигляді відтворити СРСР.

На його думку, "наївно намагатися реставрувати чи копіювати те, що вже залишилося в минулому, але тісна інтеграція на новій ціннісній, політичній, економічній основі - це веління часу".

"Ми пропонуємо модель потужного наднаціонального об'єднання, здатного стати одним з полюсів сучасного світу і при цьому відігравати роль ефективної "зв'язки" між Європою і динамічним Азіатсько-Тихоокеанським регіоном", - пише він.

"Будівництво Митного союзу і Єдиного економічного простору (ЄЕП) закладає основу для формування в перспективі Євразійського економічного союзу. Одночасно буде йти і поступове розширення кола учасників Митного союзу і ЄЕП за рахунок повноцінного підключення до роботи Киргизії і Таджикистану. Ми не зупиняємося на цьому і ставимо

перед собою амбітне завдання: вийти на наступний, більш високий рівень інтеграції - до Євразійського союзу", - наголосив Путін.

"Євразійський союз - це відкритий проект. Ми вітаємо приєднання до нього інших партнерів, і насамперед країн Співдружності. При цьому не збираємося когось квапити або підштовхувати. Це має бути суверенне рішення держави, продиктоване власними довгостроковими національними інтересами", - зауважив Путін.

Політик також заявив, що Митний, а в подальшому і Євразійський союз стануть учасниками діалогу з ЄС.

"Таким чином, входження до Євразійського союзу, крім прямих економічних вигод, дозволить кожному з його учасників швидше і на більш сильних позиціях інтегруватися в Європу", - робить висновок голова російського уряду.

Нагадаємо, плани створення Євразійського союзу Путін озвучив в липні в рамках Ділового форуму Митного союзу між Росією, Білоруссю і Казахстаном.

Він висловив сподівання, що декларація про його утворення буде підписана вже в 2012 році, а роботу цей амбітний інтеграційний проект почне ще через рік - у 2013-му.

1 січня 2012 року "стартує" найважливіший інтеграційний проект - Єдиний економічний простір Росії, Білорусі та Казахстану.

Прем'єр пише, що громадяни Єдиного економічного простору, в якому будуть зняті міграційні, прикордонні та інші бар'єри, зможуть без всяких обмежень обирати, де жити, отримувати освіту і працювати. Бізнесмени також отримають право вільно обирати, в якій країні вести справи - в Росії, Білорусі чи Казахстані.

Торкаючись попередньої моделі співпраці, покликаної зберегти виробничі, економічні та інші зв'язки колишніх країн СРСР - Союзу Незалежних Держав - прем'єр зазначив, що "можна по-різному оцінювати ефективність СНД, нескінченно міркувати про його внутрішні проблеми, про нереалізовані очікування, але важко сперечатися з тим, що Співдружність залишається незамінним механізмом, що дозволяє зближувати позиції і виробляти єдину точку зору на ключові проблеми, які стоять перед нашим регіоном, і приносить очевидну, конкретну користь всім його учасникам".

Читайте також:

Горбачов заявив, що Путін тягне Росію в минуле

Азаров: Україна і Росія домовились про перегляд газових контрактів

Путін погодився йти у президенти: дякую вам, це велика честь

Україна уклала першу угоду з Митним союзом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: