Путін скасував битву за Арктику

У Москві зібрався міжнародний Арктичний форум, учасники якого "ділять" арктичні території. Прем'єр-міністр Росії запевнив, що сваритися ніхто не буде.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін запевнив, що у світу немає підстав боятися силового протистояння різних країн через природні ресурси Арктики.

"Доводиться стикатися і з іншими фактами, в тому числі і з різними футуристичними пророцтвами про прийдешню битву за Арктику. Ми уважно стежимо за розвитком ситуації в регіоні, робимо свої відповідальні прогнози і ясно бачимо, що більшість подібних страшних сценаріїв по Арктиці не мають під собою реального підґрунтя", - заявив Путін на Арктичному форумі у Москві.

Він підкреслив, що подібні прогнози розраховані на те, щоб "зіштовхнути, посварити держави регіону, а потім спробувати поживитися на цьому, половити рибу в каламутній воді".

При цьому Путін підтвердив, що в Арктиці дійсно перетинаються серйозні геополітичні та економічні інтереси.

Однак, за його словами, всі існуючі питання, зокрема і питання континентального шельфу, можуть бути вирішені в дусі партнерства.

Загалом у своїй промові російський прем'єр робив акцент на словах "довіра", "партнерство" і "наш загальний арктичний дім".

"Одному в Арктиці вижити важко", - констатував Путін, додавши, що сама природа змушує людей співпрацювати.

Водночас Путін повідомив, що Росія проведе генеральне прибирання своїх арктичних територій, і що жоден індустріальний проект у російській Арктиці не буде реалізований без урахування екологічних вимог.

Він навів думку експертів про те, що через 50 років Арктика може стати одним з основних джерел енергоресурсів і ключовим транспортним вузлом планети.

За оцінками геологів, на дні Північного Льодовитого океану може залягати до 30% світових запасів газу і 13% нафти.

На розробку цих природних ресурсів в першу чергу претендує "арктична п'ятірка" країн - Росія, США, Канада, Данія і Норвегія. Крім цих п'яти держав, доступ до багатств Арктики хочуть отримати ще понад 20 країн, у тому числі Китай.

Ця проблема викликає гострі дискусії, пік яких припав на 2008-2009 роки. Згідно з Конвенцією ООН з морського права, поки розвідку та експлуатацію природних ресурсів в Арктиці контролюють прибережні держави на території 370 км від берега.

Раніше президент Росії Дмитро Мєдвєдєв звертав увагу на спроби деяких країн обмежити доступ Росії до розробки родовищ в Арктиці.

Основними учасниками дискусій на міжнародному Арктичному форумі стали представники Росії, США, Норвегії та Фінляндії.

Читайте також:

Росія доведе права на Арктику з допомогою нового географічного атласу

Путін обміряв білого ведмедя у Арктиці

Норвегія придумала, як поділити Арктику без "ненормальної" Росії

Вчені запевняють, що за два десятиліття Арктика розтане

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: