Путін занурився на дно Байкалу в батискафі "Мир"

Російський прем'єр розповів, що побачив на дні озера "суп з планктону". Але занурення пройшло відмінно.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін занурився на апараті "Мир-1" на дно Байкалу. З глибини майже 1 тисяча 400 метрів він вийшов на зв'язок із журналістами.

"Занурення проходить відмінно, за ілюмінатором чудовий пейзаж. Видно дно Байкалу, воно дуже чисте і красиве", - сказав глава російського уряду.

Проте Путіна трохи здивувало, що вода в озері виявилася непрозорою. "Вода, звичайно, з екологічного погляду чиста, але це, по суті, суп з планктону, як я його назвав", - пояснив він.

На цьому коротке інтерв'ю прем'єра закінчилося. Батискаф "Мир-1" почав вибиратися вгору по схилу.

"Одіссея" Путіна тривала більше двох годин. Він прибув на борт судна "Метрополь" на Байкалі до місця проведення експедиції "Мири на Байкалі" вранці в суботу, 1 серпня.

Путіну розповіли про експедицію, а також про її результати. Потім прем'єр переодягнувся в темно-синій спеціальний теплий костюм, оскільки при зануренні середня температура повітря в апараті становить +16... +18 градусів. На костюмі вишили ім'я глави уряду. Крім того, Путін роззувся - на "Мирі" зазвичай ходять в шкарпетках.

Разом з Путіном занурення здійснили науковець, завідувач лабораторією експедиції Анатолій Сагалевич та пілот Віктор Ніщета.

Експедиція "Мири" на Байкалі" почалася в 2008 році. Протягом літа російські батискафи "Мир-1" і "Мир-2" досліджували озеро у пошуках нових видів флори і фауни, а також опускалися в найглибше місце Байкалу - воно розташоване в центральній частині озера, біля острова Ольхон, глибина там більше 1,6 тисяч метрів.

Одним з найяскравіших результатів досліджень стало сенсаційне відкриття на дні Байкалу "палива майбутнього". Вчені виявили масивні виходи газових гідратів безпосередньо на дно озера. Передбачається, що вони можуть стати невичерпним резервуаром енергетичної сировини, оскільки в одному кубометрі гідрата міститься 160 кубометрів метану.

Читайте також:

На дні Байкалу знайшли паливо майбутнього

Російські вчені занурюються під воду, щоб знайти Атлантиду

На Байкалі з'являються загадкові кільця

Путін порадив росіянам менше пиячити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: