Росія відмовилася знімати заборону на експорт зерна раніше терміну

Віктор Зубков заявив, що уряд Росії не змінить терміни дії тимчасової заборони на експорт зерна.

Уряд Росії не має наміру змінювати терміни дії тимчасової заборони на експорт зерна, яка діє з 15 серпня по 31 грудня цього року. Про це заявив перший віце-прем'єр Віктор Зубков, який курує АПК. Напередодні президент Росії Дмитро Мєдвєдєв не виключив, що країна відновить постачання до закінчення цього терміну.

"Ніяких змін ні за термінами, ні з інших причин не буде", - сказав Зубков після засідання міжвідомчої робочої групи з подолання наслідків посухи. За його словами, цим рішенням уряд подав сигнал бізнесу, "щоб він не сподівався на зміни, на додаткові рішення".

12 серпня Російський зерновий союз попросив уряд перенести введення заборони на експорт зерна з 15 серпня на 1 вересня поточного року. Це, вважають у Союзі, дозволило б експортерам виконати свої зобов'язання за контрактами. При цьому деякі трейдери самі закликали уряд ввести ембарго на експорт зерна, а не загороджувальне мито, щоб збій поставок був оголошений форс-мажором.

Рішення про введення тимчасової заборони на експорт зерна уряд прийняв на минулому тижні, при цьому не виключалася можливість його коригування після 1 жовтня, коли остаточно проясниться ситуація з урожаєм. Проте ще у понеділок 9 серпня прем'єр Володимир Путін дав зрозуміти, що шанси на відновлення експорту зерна невеликі і після 31 грудня, оскільки посуха згубила значну частину посівів під озимі зернові.

У зв'язку із загибеллю посівів влада РФ знизила прогноз по урожаю зерна на третину - до 60-65 мільйонів тонн. Засуха вже спровокувала значний ріст цін на зерно і зернову продукцію в країні.

Читайте також:

У Росії загинула чверть посівів зернових

Світовий банк закликав країни не обмежувати експорт зерна, як це зробила РФ

Росія заборонила експорт зерна: на світових ринках – паніка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: