Розкриті дані про запаси ядерної зброї у світі

За даними Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, всього на озброєнні в світі стоять 20530 ядерних боєголовок.

Світові ядерні держави мають у своєму розпорядженні 5027 розгорнутих ядерних боєголовок, йдеться у звіті Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

За даними інституту, ці країни також мають 15,5 тисяч ядерних боєголовок, які наразі не перебувають на бойовому чергуванні.

Всього на озброєнні в світі стоять 20530 ядерних боєголовок (до цього числа входять як розміщені на носіях так і ті, які перебувають на складах). Цікаво, що кількість боєголовок за останні два роки зменшилася - у 2009-му цей показник становив 22,6 тисячі одиниць.

Найбільшими ядерними державами, за даними SIPRI, є Росія (2427 боєголовок), США (2150), Франція (290) і Великобританія (160).

Окрім них, офіційно володіють ядерної зброєю Китай (200 боєголовок), Індія (80-110), Пакистан (90-110) і Ізраїль (80).

Ці держави ядерну зброю лише зберігають, зараз вона не перебуває на бойовому чергуванні.

Нагадаємо, навесні поточного року у рамках договору про скорочення стратегічних і наступальних озброєнь (СНО-3) найбільші ядерні держави Росія та США обмінялися даними про склад і місця дислокації стратегічних ядерних озброєнь.

На початку червня ці відомості були оприлюднені американським зовнішньополітичним відомством.

Згідно з цими даними, США мають в своєму розпорядженні 1800 боєголовок, які перебувають на озброєнні, а Росія - 1537.

Цікаво, що у 2010 році міністерство оборони США оголосило, що всього на озброєнні країни перебувають 5113 боєзарядів у розгорнутому і нерозгорнутому вигляді. Дані про ядерний арсенал були розкриті Пентагоном вперше з 1961 року. Росія відомості про запаси ядерної зброї не розкриває.

Читайте також:

КНДР запідозрили у створенні секретних ядерних об'єктів

Росія почала перехід на нову систему управління ядерною зброєю

Фідель Кастро закликав світ повністю відмовитися від будь-якої зброї

НАТО відмовилося виводити американську ядерну зброю з Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: