Син Хрущова: батько якось назвав Сталіна "Мудакашвілі"

Сергій Хрущов стверджує, що батько боявся Сталіна і знав про його злочини уже в 1939 році.

Син Микити Хрущова Сергій Хрущов розповів, як батько якось назвав Йосипа Сталіна "Мудакашвілі". У 1939 році Микита Хрущов умовляв свого друга Косенка переїхати до Києва, вступити в партію, обіцяв посаду. Косенко йому заперечив, мовляв, у партію вашу я вступати не хочу - ви Кірова вбили, ви ще когось убили. На що Хрущов відповів: "Ну, цьому Мудакашвілі ми ще все пригадаємо".

Сергій Хрущов також розповів, що у батька було досить неоднозначне ставлення до Сталіна. "Ставлення до Сталіна у нього змінювалося з часом. Якщо ви візьмете Сталіна кінця 20-х років, хитрого, ефективного бюрократа, і порівняйте його з конкурентами, наприклад, з Троцьким, - то побачите, що Сталін був більш привабливим. Троцький при всіх його талантах - це був Че Гевара, який жив світовою революцією, вважав, що треба всі ресурси СРСР кинути на те, щоб підняти повстання в Німеччині, інших країнах. А Сталін розумів, що насамперед треба будувати свою країну. І Хрущов у той час був його прихильником", - стверджує Хрущов-молодший.

Він також згадав, як у 1937 році Сталін викликав Микиту Хрущова і звинуватив у зраді. " Сталін каже: "Ви не Хрущов, ви ..." і називає якесь польське прізвище. А поляки тоді були нашими ворогами, їх заарештовували. Батько каже: "Ну який я поляк? У селі, де я народився, всі знають, що я Хрущов". Сталін махнув рукою: сказав, гаразд, мовляв, видно, це Єжов щось сп'яну наговорив. Але все могло закінчитися інакше", - стверджує син Хрущова.

За даними Сергія Хрущова, його батько одразу після смерті Сталіна дав вказівку перевірити законність його дій.

Нагадаємо, очоливши по смерті Сталіна КПРС, а згодом й уряд СРСР, сміливістю господарсько-політичних перебудов Хрущов виявив себе як найяскравіша індивідуальність, єдина серед спадкоємців Сталіна. У доповіді на XX з'їзді КПСС (лютий 1956) він оголосив боротьбу проти "культу особи" Сталіна.

Читайте також:

Онук Сталіна програв суд Росархіву

Під час відкриття пам'ятника Сталіну померла жінка

Комуністи пообіцяли відродити культ особистості Сталіна

У ПР обурені: "падлюку" Бандеру вшановувати можна, а Сталіна - ні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: