Справа Скрипалів: санкції США проти Росії вступили в силу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Санкції передбачають припинення фінансування операцій з продажу зброї Росії.

У понеділок почали діяти обмежувальні заходи США щодо Росії, пов'язані з березневими подіями в британському Солсбері.

Про це пише Інтерфакс.

Документ держдепартаменту США про нові санкції щодо Росії опублікували у Федеральному реєстрі США наприкінці минулого тижня. Він набирає чинності 27 серпня.

Держдепартамент США на початку серпня оголосив про намір ввести два блоки санкцій: один наприкінці серпня, а другий - у листопаді.

Перший пакет

Цей пакет санкцій, згідно з документом, буде включати заборону на надання зовнішньої допомоги Росії, на продаж зброї і фінансування таких угод, відмову від кредитування з боку держструктур США і заборону на експорт товарів і технологій подвійного призначення.

Зокрема, новим санкційним пакетом передбачено припинення допомоги Росії в рамках закону "Про іноземну допомогу" від 1961 року, за винятком гуманітарної допомоги, поставок продовольства й продуктів сільського господарства.

Згідно з документом держдепу, санкції від 27 серпня, згідно з Законом про контроль за експортом озброєння, передбачають припинення фінансування операцій з продажу зброї Росії.

Також в рамках нового санкційного пакета США припиняють кредитування та надання фінансової допомоги з боку держструктур США: йдеться про відмову від видачі Росії будь-яких кредитів, кредитних гарантій і надання фінансової допомоги з боку будь-якого департаменту, державного агентства або інших відомств США, включаючи Експортно-імпортний банк США.

Крім того, обмежувальні заходи передбачають припинення продажу в Росію в рамках Закону про контроль за експортом зброї будь-яких товарів оборонного призначення, оборонних послуг, проектних та будівельних послуг, а також ліцензій на експорт до Росії будь-яких товарів списку озброєнь США.

Держдепартамент США визначив необхідним в інтересах національної безпеки Сполучених Штатів відмінити застосування цих санкцій щодо видачі ліцензій на підтримку урядової співпраці з космосу і комерційних космічних запусків, надаючи такі ліцензії в кожному конкретному випадку та у відповідності з політикою експортного ліцензування для Росії до вступу в силу цих санкцій.

Крім того, санкції торкнуться експорту в Росію товарів і технологій, які "чутливі" з точки зору національної безпеки, визначених у контрольному списку.

Американські ЗМІ після оголошення Держдепу про санкції на початку серпня писали, що перший раунд обмежувальних значною мірою дублює інші обмеження, які вже діють, наприклад, на продаж зброї Росії.

Відео Нові санкції проти РФ: США розширили список осіб і компаній, яких підозрюють у співпраці з КНДР

Цього разу у чорний список потрапили особи та компанії, яких спіймали на співправці з КНДР та звинувачують у кіберзлочинності. Також у санкційному переліку опиналася російська судноплавна компанія, що перевозила нафту до Північної Кореї. Окрім того, уже сьогодні можуть набрати чинності додаткові санкції, ухвалені у зв’язку з отруєнням у Великій Британії.

Нові санкції проти РФ: США розширили список осіб і компаній, яких підозрюють у співпраці з КНДР

Другий пакет

Через три місяці після першого блоку санкцій може бути другий, більш істотний блок, який, як очікується, "буде більш болючим".

Він може бути реалізований, якщо Росія не надасть гарантії того, що вона не буде використовувати хімічну зброю в майбутньому і не погодиться на "локальні перевірки" з боку ООН.

Другий пакет санкцій може включати істотне зниження дипломатичних відносин, призупинення можливості польотів у США для державної авіакомпанії "Аерофлот", а також про майже повне обмеження експорту та імпорту.

Відео Сполучені Штати розширюють санкції проти Росії

Цього разу у чорний список потрапили особи та компанії, яких спіймали на співправці з КНДР та звинувачують у кіберзлочинності. Також у санкційному переліку опиналася російська судноплавна компанія, що перевозила нафту до Північної Кореї. Окрім того, уже сьогодні можуть набрати чинності додаткові санкції, ухвалені у зв’язку з отруєнням у Великій Британії.

Сполучені Штати розширюють санкції проти Росії

Справа Скрипалів

Нагадаємо, Скрипалів виявили без свідомості на лавці біля торгового центру в британському місті Солсбері на початку березня. Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що їх отруїли нервово-паралітичним речовиною "Новачок", виробленою в СРСР.

Фотогалерея Поліція оточила і проводить розслідування на кладовищі, де поховані дружина і син шпигуна Скрипаля (10 фото)

30 червня Дон Стерджесс і Чарльза Роулі знайшли у непритомному стані у приватному будинку у Еймсбері, розташованого поруч із Солсбері. Жінка померла, а чоловіка виписали з лікарні через майже за місяць. Британські слідчі припускають, що вони могли отруїтися після того, як знайшли флакон з-під парфумів під час прогулянки в Солсбері.

Вибір редакції