Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США готові визнати Єрусалим столицею Ізраїлю

Трамп визнає, що статус Єрусалиму є дуже важливим питанням.

Президент США Дональд Трамп офіційно оголосить про визнання Сполученими Штатами Єрусалиму столицею Ізраїлю в завтра, однак переміщення посольства США в Ізраїлі з Тель-Авіва відбудеться дещо пізніше.

Про це повідомили у високопоставлені представники адміністрації Білого дому під час телефонної конференції, - пише Укрінформ.

«Президент (Дональд Трамп – ред.) оголосить у середу, що Сполучені Штати визнають Єрусалим столицею Ізраїлю", - зазначив один із чиновників президентської адміністрації.

Глава Білого дому має намір зробити офіційну заяву з цього приводу попри критику численних союзників США, у тому числі в Європі, а також з боку Саудівської Аравії та Йорданії. Втім, попри застереження з боку міжнародної спільноти про те, що це рішення може підірвати процес мирних переговорів та загострити ситуацію на Близькому Сході, в Вашингтоні налаштовані рішуче.

"Хоча президент Трамп визнає, що статус Єрусалиму є дуже важливим питанням, він не вважає, що воно вирішиться, якщо проігнорувати просту правду про те, що в Єрусалимі розміщені головний законодавчий орган Ізраїлю, його верховний суд, кабінет прем'єр-міністра і, по суті, він і є столицею Ізраїлю ", - пояснив представник адміністрації. Він підкреслив, що затримка визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю протягом понад двох десятиліть "нічого не зробила для досягнення миру".

Водночас, президент США має намір почекати з рішенням перенесення американського посольства з Тель-Авіва до Єрусалима. Як пояснили в Білому домі, це пов'язане з організаційними причинами, передусім, пошуку безпечного місця для дипустанови, завтердження цього рішення Конгресом та забезпечення самого переїзду понад тисячі дипломатів.

Нагадаємо, що у червні президент США Дональд Трамп поки передумав переміщати посольство США в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима. Такий хід не означав, що США відступають від своєї позиції щодо Ізраїлю та американо-ізраїльського союзу. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції