США просять Росію розмістити в себе хоча б радари

Штати розраховують на допомогу Росії у боротьбі з загрозами "від таких країн, як Іран".

США зацікавлені у встановленні конкретних форм співпраці з Росією у протиракетній обороні відносно загроз із боку третіх країн, "таких, як Іран".

Про це заявило високопоставлене джерело в американській адміністрації.

"Це могло б передбачати розміщення елементів систем, таких як радари, на території Росії або обмін інформацією раннього попередження відносно запусків ракет, одержуваних як російськими так і американськими радарами" - відзначило джерело.

Як повідомлялося, міністр оборони США Роберт Гейтс заявив про можливість розміщення елементів американської ПРО не тільки в Східній Європі, але і в Росії.

За словами глави Пентагону, як можливі варіанти, обговорення яких ведеться в даний час, значаться питання розміщення американського радара або центрів з обміну даними на території Росії.

У своєму виступі глава Пентагону послався на зустріч з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним, коли той був президентом РФ, на якій вони обговорювали питання ПРО.

Реалізація альтернативних варіантів розміщення ПРО дозволила б заморозити розміщення противоракет в Польщі і в Чехії, отримавши натомість допомогу Росії в захисті Європи від іранських ракет.

Нагадаємо, офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко повідомив, що Москва не допомагатиме США створювати системи протидії Російській Федерації і не надасть свою територію для розміщення елементів американської протиракетної оборони.

Росія дотепер розцінювала розгортання елементів ПРО в Польщі і Чехії як загрозу власної безпеки і спробу обмежити стратегічний потенціал РФ.

Читайте також:

НАТО проводить навчання в Арктиці

Росія не дозволить розміщати американську ПРО на своїй території

Пентагон розмістить елементи ПРО в Росії

В'язня Гуантанамо вперше доставили до США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: