США замінять ПРО в Європі альтернативним проектом

Пентагон підтвердив відмову США від розміщення ПРО у Східній Європі в запланованому вигляді. Система оборони буде, але інша.

Замість розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони (ПРО) Сполучені Штати мають намір сфокусуватися на створенні "ешелонованої системи оборони", повідомив офіційний представник Пентагону Джеф Морелл.

Таким чином, відмова США від розміщення в Східній Європі протиракетних баз може означати лише тимчасову відмову від проекту в тому вигляді, в якому він був схвалений попередньою адміністрацією.

Як пояснив Джеф Морелл, система ПРО в Європі замислювалася як спосіб протидії іранським міжконтинентальним ракетам. Проте, за його словами, останні розвіддані указують на те, що Іран зосередився на розробці ракет малої і середньої дальності, і тому система ПРО у тому вигляді, в якому вона була запланована, має бути змінена.

Конкретні деталі нової схеми поки не розголошуються, проте, як зауважив представник Пентагону, вона передбачає відмову від великого стаціонарного радара та польової концепції, і "фокусування на універсальній ешелонованій адаптивній системі". Тобто, ця система буде більш динамічною та рухомою.

Як очікується, офіційно про рішення Вашингтона щодо ПРО президент Барак Обама заявить ввечері 17 вересня. Але у Польщі та Чехії, де США планували ракети-перехоплювачі і радар, вже підтвердили цю інформацію.

Міноборони Польщі назвали рішення США "катастрофою". Щоправда, неофіційно. Влада відмовилася від коментарів про наслідки переговорів з американською делегацією. Після Польщі делегати повідомлять деталі рішення Білого дому уряду Чехії. За словами чеського президента Яна Фішера, Барак Обама проінформував його про відмову від планів розміщення ПРО в ніч на 17 вересня, в ході телефонної розмови.

Як відомо, проект створення системи національної протиракетної оборони активно просувала адміністрація попереднього президента США Джорджа Буша-молодшого.

Це питання залишалося єдиною серйозною розбіжністю між Москвою і Вашингтоном після того, як Овальний кабінет зайняв Барак Обама. Москва висловлювала побоювання, що ці системи загрожуватимуть її безпеці.

Читайте також:

Обама підтвердив наміри США заморозити розміщення ПРО в Чехії

У Польщі відмову від ПРО назвали катастрофою

США відмовляються від розміщення ПРО в Європі

США розбомблять Іран і Корею десятьма 15-тонними бомбами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: