США засекретили допомогу сирійській опозиції

Дата публікації
Перегляди
1339
Поділитись:
WhatsApp
Viber
США засекретили допомогу сирійській опозиції

США відмовилися розповісти, що саме і куди вони поставляють до Сирії / Фото: AFP

У Вашингтоні визнали, що передають сирійській опозиції апаратуру, але відмовилися повідомити будь-які деталі.

США визнали, що вони передають опозиції Сирії певну апаратуру, зокрема засоби зв'язку, однак відмовилися розкрити інформацію, що саме, куди конкретно і на яку суму вони поставляють.

Як повідомила офіційний представник держдепартаменту США Вікторія Нуланд, в останні місяці американці направляли до Сирії телекомунікаційне обладнання, про що ніколи раніше публічно не оголошувалося.

За її словами, мета цих дій – "допомогти опозиції підтримувати зв'язок між собою і з зовнішнім світом, допомогти краще організуватися і володіти інформацією про ситуацію, щоб уникати нападів з боку (правлячого) режиму".

"Ми не будемо публічно говорити про те, що в точності це означає (на практиці), про те, яка саме апаратура мається на увазі, куди вона перекидається... Публічно вартість питання в доларах ми не позначали. На те є низка підстав", - зазначила Нуланд.

Вона кілька разів запевнила, що подібне технічне сприяння США збираються нібито надавати лише "громадянській опозиції", а не збройним угрупованням.

Водночас Вашингтон не виступив проти ініціативи низки арабських держав, які на зустрічі так званої "Групи друзів Сирії", оголосили про початок регулярного фінансування бойовиків сирійської опозиції.

"Ми їх не відмовляли. І ми тісно координуємо з ними дії", - заявила Нуланд.

Раніше США неодноразово заявляли, що хотіли б постачати зброю опозиції Сирії, однак при цьому безліч разів наголошували, що не знають, з кого саме складаються сили супротивників Башара Асада.

Водночас США і країни Заходу виступали зі звинуваченнями на адресу Росії, заявляючи, що Москва таємно постачає зброю уряду Сирії.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1339
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація