Сталін двічі відмовлявся вбивати Гітлера

Радянські спецслужби могли двічі знищити Гітлера, але Сталін не дозволив це зробити, бо побоювався укладення сепаратного миру Німеччині з іншими союзниками.

Радянський Союз як мінімум двічі мав можливість фізично усунути Адольфа Гітлера, але Сталін не дозволив це зробити.

Таку сенсаційну заяву зробив президент Клубу воєначальників генерал російської армії Анатолій Куликов.

"Мало кому відомо, що ще в 1941 році керівництвом Радянського Союзу було прийнято рішення про знищення Гітлера. Спочатку це планувалося зробити в Росії, в Москві, в разі захоплення німецькими військами столиці. Пізніше був розроблений план зі знищення Гітлера в його Ставці. Але несподівано у 1943 році Сталін приймає рішення не робити цього, побоюючись, що після ліквідації Гітлера його оточення укладе сепаратний мир з Англією і США без участі Росії. Факти ведення таких переговорів є", - сказав Куликов.

Друга можливість ліквідувати Гітлера, за його словами, у СРСР була в 1944 році.

"Вже був підготовлений детальний план його усунення, але знову прийшла несподівана відмова Сталіна. І це незважаючи на те, що вже була підготовлена для цієї акції людина, який навмисно здався в полон і користувався великою довірою у німців. Ця операція мала всі шанси на успіх", - сказав Куликов на науково-практичній конференції "Маловідомі сторінки Великої Перемоги", що пройшла під його керівництвом у Військовій академії Генерального штабу Збройних сил РФ.

Він також розповів, що витрати Радянського Союзу на один день ведення Великої Вітчизняної війни складали близько 300 млн рублів.

"Вартість одного дня війни в 1943 році становила 324,1 мільйона рублів, в 1944 - 350 мільйонів рублів, в 1945 році - 352 млн рублів. За 1941 та 1942 роки такі дані відсутні", - уточнив Куликов.

Куликов зазначив, що в розпорядженні Клубу воєначальників є велика кількість маловідомих широкому загалу фактів про Велику Вітчизняну війну.

"Ми плануємо підготувати до видання 500-600-сторінкову збірку цих матеріалів і представити її широкій публіці", - відзначив генерал.

Читайте також:

На Сицилії розвісили плакати з Гітлером у рожевій нацистській формі

Колишні солдати Гітлера згадали події 65-річної давнини

Комуністи пообіцяли відродити культ особистості Сталіна

Відкрито таємниці секретного бункера Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: