Суд у Страсбурзі визнав радянського партизана Кононова злочинцем

Ветеран Василь Кононов був заарештований Латвією за звинуваченням у вбивстві 9 людей в 1944 році, коли він брав участь у операції з ліквідації німецьких поліцаїв.

Ветеран Василь Кононов, засуджений владою Латвії за вбивство мирних громадян під час Другої світової війни, програв справу проти держави в Страсбурзькому суді.

Вердикт було винесено більшістю голосів (14 проти 3). На бік партизана став голова Страсбурзького суду і судді з Молдови і Чорногорії.

У 1998 році колишній радянський партизан Кононов був заарештований за звинуваченням у вбивстві дев'ятьох людей під час спецоперації в містечку Малі Бати влітку 1944 року. За словами самого Кононова вбиті були посібниками нацистів, за наводкою яких фашисти знищили партизанський загін.

Кононову кілька разів виносилися обвинувачувальні і виправдувальні вироки. Загалом літній чоловік провів у латвійській в'язниці кілька років, а судовий процес тягнувся більше десяти років. У 2000 році Кононов отримав російське громадянство.

Останній раз латвійський суд засудив Кононова до 20 місяців в'язниці. Ветеран оскаржив це рішення в Страсбурзькому суді, і в липні 2008 року міжнародний суд виніс вердикт, згідно з яким Василь Кононов був засуджений незаконно. Кононову була присуджена компенсація в розмірі 30 тисяч євро. Влада Латвії подала на це рішення апеляцію. Рішення Страсбурзького суду, винесене в понеділок, 17 травня, оскарженню вже не підлягає.

На думку суду, латвійська сторона не порушувала статті 7 Європейської конвенції з прав людини, як це було визначено в першому рішенні в 2008 році.

Росія вже засудила рішення Страсбурзького суду. У МЗС РФ зазначили, що вважають особливо незрозумілим прийняття подібного рішення проти тих, хто боровся з фашизмом, "через кілька днів після того, як світ відзначив 65-ту річницю Перемоги у Другій світовій війні".

Заступник міністра юстиції РФ Георгій Матюшкін, який виступає в ролі представника Росії в Страсбурзькому суді, висловив жаль з приводу задоволення апеляції Латвії і побачив у цьому рішенні можливі ознаки переоцінки Нюрнберзького процесу.

Читайте також:

У Ризі пройшов марш ветеранів "Ваффен СС"

У Латвії виправдали неонациста, який закликав до етнічних чисток

Лайку на адресу СРСР в Росії прирівняють до криміналу

У Берліні відкрився музей СС і гестапо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: