Суд звільнив Джуліана Ассанжа під заставу

Суддя схвалив звільнення Ассанжа під колишню заставу в 240 тисяч фунтів стерлінгів. Ассанж як і раніше повинен проживати в маєтку на сході Англії.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж звільнений у четвер 24 лютого під заставу на колишніх умовах, повідомив суддя лондонського магістратського суду Белмарш Говард Ріддл.

Раніше сьогодні цей же суддя задовольнив запит Швеції про екстрадицію 39-річного Джуліана Ассанжа, якого шведська прокуратура звинувачує у низці злочинів сексуального характеру, включаючи зґвалтування. За законом захист Ассанжа має право протягом семи днів оскаржити це рішення в судах вищої інстанції.

Адвокати обвинуваченого відразу після оголошення вердикту підтвердили, що мають намір оскаржити рішення на підставі можливого порушення прав людини, так як у Швеції суди у справах про зґвалтування проводяться в закритому режимі.

Захисники раніше клопотали про пом'якшення умов застави, зокрема, зняття електронного браслета, що дозволяє відслідковувати пересування людини, і скасування необхідності відзначатися в поліції, що, за словами юристів, заважає їхньому клієнту займатися спортом.

"Чи не здається вам, що я вже і так був досить лояльний по частині застави?" - іронічно зауважив на це суддя.

Після отримання фінансових гарантій від двох поручителів суддя схвалив звільнення Ассанжа під колишню заставу в 240 тисяч фунтів стерлінгів, 200 тисяч з яких - основна сума, а ще 40 тисяч - додаткові гарантії.

Ассанж як і раніше повинен проживати в маєтку на сході Англії, яке належить власнику лондонського журналістського клубу Frontline Club Вону Сміту, і регулярно відзначатися в поліції.

Читайте також:

Британія екстрадувала засновника WikiLeaks: Ассанжа судитимуть за зґвалтування

В інтернеті з'явилися секретні документи з кримінальної справи Ассанжа

Розкрито таємниці Ассанжа: як він добув американські секрети і прикидався жінкою

ВідеоАссанжа судитимуть за зґвалтування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: