"Талібан" оголосив війну Пакистану

Рішення талібів викликане готовністю офіційного Ісламабаду "прогнутися" під США.

Командир одного з найбільш впливових угруповань, що входять до руху "Талібан" Маулаві Фазлулла заявив, що оголошує війну керівництву Пакистану.

Фазлулла - пакистанець, командувач талібами, що базуються в Афганістані, - заявив, що його рішення викликане готовністю офіційного Ісламабаду "прогнутися" під США.

"Ми проливали кров, жертвували своїми життями, будинками і селами в ім'я встановлення шаріату, і тепер зробимо все необхідне, щоб система ісламського права встановилася не лише в східній частині Пакистану, а й у всій країні", - пояснив свою позицію лідер бойовиків.

За його словами, уряд Пакистану, побоюючись погіршення відносин з США, в черговий раз посилює тиск на "Талібан", хоча раніше намагався налагодити з ним стосунки. "Ми знаємо ці трюки Ісламабаду і більше не віримо в них", - додав Фазлулла.

Ці заяви були зроблені одночасно з візитом державного секретаря США Гілларі Клінтон до Пакистану. Керівник американської дипломатії, а також супроводжуючі її військові і представники розвідки намагаються переконати місцеве керівництво у необхідності якомога жорсткіше боротися з ісламістами всередині своєї країни.

Раніше Кабул і Вашингтон офіційно звинуватили пакистанську владу в негласній, але істотній підтримці ряду угруповань, які також мають відношення до талібів.

Пакистанські та афганські таліби не входять в одну організацію і не підкоряються єдиному командуванню, проте тісно співпрацюють. Афганські бойовики, в основному, діють проти уряду цієї країни та іноземних окупаційних військ, а пакистанські ведуть боротьбу за припинення співпраці свого уряду з США і встановлення в країні ісламського правління.

Пакистанець Фазлулла, що осів в останні роки в Афганістані, поклявся повернутися і привести своїх бійців до Пакистану, якщо уряд не припинить співпрацю з американцями.

Читайте також:

У Пакистані вбили лідера "Німецьких талібів"

Пакистан звинуватив ЦРУ у створенні терористичної організації

У Пакистані знищено другу людину в "Аль-Каїді"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: