Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тіллерсон руйнує держапарат та шкодить американській дипломатії - Politico

Держсекретар США скорочує співробітників держапарату, звільняючи професійних дипломатичних працівників.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон руйнує держапарат. Про це йдеться в матеріалі журналіста Макса Бергмана для видання Politico.

За словами автора, держапарат перебуває в хаосі, а багато службовців були звільнені відтоді як прийшов Тіллерсон.

"Зайшовши до одного з моїх старих офісів, я сподівався побачити колишнього колегу - старшого офіцера зовнішньої служби, але був приголомшений, коли дізнався, що вона раптово була вимушена піти на пенсію й залишила офіс минулого тижня. У цьому кабінеті, який колись був галасливий, була присутня лише одна особа, яка вмикала та вимикала світло", - йдеться у матеріалі.

"Так гине дипломатія. Не з вибухом, а зі скигленням. З порожніми кабінетами у другій половині дня", - пише Бергман.

ВідеоЛавров та Тіллерсон зустрілись у Вашингтоні, аби обговорити ситуацію в Україні та Сирії

Як йдеться у статті, коли Рекс Тіллерсон був оголошений державним секретарем, у відділі було загальне відчуття хвилювання та полегшення. У структурі працівники щиро сподівалися на людину, яка мала досвід роботи в корпоративному управлінні. Як і всі великі організації, структура Державного департаменту постійно потребує переосмислення організації. Утім Тіллерсон не реорганізовує, а скорочує.

Наприклад, Тіллерсон скасував клас іноземних офіцерів служби, що можна порівняти з тим, якби ВМС заявив офіцерам Військово-морської академії, що вони не потрібні. Старші офіцери були безцеремонно виштовхнуті. Держсекретар звільнив державний еквівалент офіцерського запасу, який часто заповнював кадрові прогалини. Ці люди були відправлені додому, хоча їх нема кому замінити. Крім того, менеджери офісів розповідають, що звільняють трьох осіб перш ніж вони можуть найняти одну людину. Тіллерсон також блокує всі бічні переходи в рамках департаменту, не даючи працівникам переїхати до іншого офісу, навіть якщо там є місце. Співробітники почуваються у пастці, йдеться в статті.

Такі дії держсекретаря завдають збитку американській дипломатії. Потрібно буде ще багато часу, аби відновити склад департаменту високоякісними працівниками.

Тепер департаментом керує крихітна команда ідеологів, які нічого не знають про відділ, і ще й самі відсторонили себе від тих, хто знав. Тіллерсон та його ізольовані й недосвідчені кадри йдуть на реорганізацію офісу на основі лише чуття.

Можливо, Тіллерсон вважає, що управляти держдепартаментом потрібно як і бізнесом, пише автор статті. Утім, усі бізнеси розвалюються, а американська дипломатія занадто велика, щоб дозволити їй розвалитися.

Через свої дії Тіллерсон стає найгіршим держсекретарем усіх часів США.

Нагадаємо, раніше держсекретар США Рекс Тіллерсон звинуватив уряди Росії і Китаю в тому, що вони беруть участь у примусовій праці північнокорейських громадян, оплата від якої поступає не цим людям, а напряму режиму КНДР. 

Фотогалерея Гримаси Трампа і Біблія: як друг Путіна Тіллерсон присягав на вірність американському народу (11 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції